Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci

VENTS Wentylator Kominkowy KAM 125

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 471,00 zł 471.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.98
Producent: Vents
Kod produktu: VENTSKAM125

Opis

Zastosowanie:

Wentylatory kominkowe przeznaczone są do mechanicznego rozprowadzenia ciepłego powietrza jakie powstaje podczas palenia w kominku. Taki system jest stosowany do ogrzewania pomieszczeń domów gdzie mieszka się okresowo, ale również jako dodatkowe źródło ogrzewania, które pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym. Wentylator kominkowy plus prawidłowo zaprojektowany system rozprowadzania ciepłego powietrza pozwala racjonalnie podzielić ilość ciepłego powietrza jakie trafia do poszczególnych pomieszczeń.

 

Zasada pracy wentylatora KAM:

Kiedy temperatura powietrza w kanale doprowadzającym powietrze do wentylatora osiąga dany poziom (ustawiony na termostacie wentylatora) wentylator włącza się automatycznie rozprowadzając ciepłe powietrze po całym domu za pomocą kanałów do rozprowadzenia ciepłego powietrza i wyłącza się kiedy temperatura spadnie poniżej zadanej wartości.

 

Konstrukcja:

Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z izolacją termiczną i akustyczną z niepalnej wełny mineralnej. Obudowa w części wirnika elektrycznego wyposażona jest w perforację, która zapewnia cyrkulację powietrza i chłodzenie wirnika wentylatora. Wentylator wyposażony jest w termostat za pomocą którego można ustawiać wartośćtemperatury przy której wentylator będzie się włączałi wyłączał. Włączenie się wentylatora może odbywaćsię przy temp. od 0?C do 90?C w zależności od temperatury powietrza, która panuje w komorze cieplnej osłony kominka.

 

Silnik:

 W wentylatorach stosuje się jednofazowe silniki 230 V/50 Hz. Klasa izolacji ? F. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu. Silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia powietrza transportowanego (ciepłego) i wyposażony w wirnik z zagiętymi łopatkami do przodu. Zastosowanie w silnikach łożysk kulowych wydłuża znacząco okres eksploatacji wentylatora. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie.h  Wentylator serii KAM wyposażony jest w silnik asynchroniczny z dodatkowym wirnikiem dla chłodzenia silnika elektrycznego.

 

Regulacja prędkości:

Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora. Należy jednak pamiętać aby po wyłączeniu wentylatora przez termostat, ponowny rozruch wentylatora odbywał się przy pełnej prędko-ści obrotowej, a dopiero po osiągnięciu pełnej wydajności można ponownie regulować jego wydajność.   

 

Montaż:

Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Wentylator należy przymocować bezpośrednio do podłoża, ściany lub su? tu w taki sposób, aby otwory wentylacyjne znajdujące się na obudowie nie były zasłonięte. Miejsce montażu wentylatora powinno być w linii prostej nad komorą kominkową tak, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie unosić się do góry do znajdującego się w wentylatorze termostatu. Podłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

 

 
Dane techniczne:
Typ Wydajność
m3/h
Poziom
hałasu
dB(A)/3m
Obroty
min-1
Moc
W
Pobór
prądu
Napięcie (V) Maksymalna temperatura pracy (°C) Klasa
bezpieczeństwa
KAM 125 400 42 1300 108 0,81 1~230 150 IP X2

 

Wymiary, mm:

Typ ØD B H H1 L P Waga, kg
KAM 125 EKO 124 245 350 300 260 50 5,82

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl