W celu zapewnienia optymalnej wydajności, skuteczności i bezpieczeństwa pracy wszystkie urządzenia ogrodowe wymagają regularnych przeglądów i konserwacji. Podczas kontroli stanu technicznego może się okazać, że niektóre elementy konstrukcyjne wymagają natychmiastowej wymiany. Podczas intensywnej i częstej pracy może dojść do przypadkowego uszkodzenia głowicy. W takim przypadku należy wymienić cały element na nowy. W otoelektro.pl oferujemy nowoczesne, solidne i niezawodne głowice do podkaszarek renomowanych marek.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

AL-KO Głowica Żyłkowa Frs 4125/4535

AL-KO Głowica Żyłkowa Frs 4125/4535

59,00 
AL-KO Głowica Żyłkowa Profi M10X1,25 lgw 130mm

AL-KO Głowica Żyłkowa Profi M10X1,25 lgw 115mm

49,00 
AL-KO Głowica Żyłkowa Profi M10X1,25 lgw 130mm

AL-KO Głowica Żyłkowa Profi M10X1,25 lgw 130mm

63,00 
-20%
Głowica żyłkowa do kosiarki STIGA Ø130

Głowica żyłkowa do kosiarki STIGA Ø130

Original price was: 69,00 zł.Current price is: 55,00 zł.
-41%
STIGA Głowica Żyłkowa do Kos (109 mm)

STIGA Głowica Żyłkowa do Kos (109 mm)

Original price was: 79,00 zł.Current price is: 47,00 zł.
-12%
STIGA Głowica Żyłkowa do kos i podkaszarek (130 mm)

STIGA Głowica Żyłkowa do kos i podkaszarek (130 mm)

Original price was: 85,00 zł.Current price is: 75,00 zł.

Kiedy należy wymienić głowicę w podkaszarce?

Podkaszarka do trawy wymaga regularnej konserwacji i dbałości o poszczególne elementy. Głowica, choć jedną z trwalszych części, również podlega naturalnemu zużyciu oraz uszkodzeniom. Zderzenia z twardymi przedmiotami czy niewłaściwe i nieostrożne użytkowanie mogą prowadzić do uszkodzenia, a tym samym konieczności wymiany tego ważnego elementu. Co więcej, wybór słabej jakości głowicy, często pochodzącej od mało znanego producenta, mimo pozornej oszczędności, niesie ryzyko utraty efektywności pracy podkaszarki. Głowica pełni istotną funkcję w ochronie silnika oraz elementów tnących, a jej niewłaściwy dobór może skutkować znacznym pogorszeniem wydajności koszenia, co może się przyczynić do uszkodzenia urządzenia. Dlatego też, w przypadku stwierdzenia uszkodzenia głowicy, bądź jej zużycia, zaleca się szybką reakcję poprzez wymianę na wysokiej jakości produkt, dopasowany do danego modelu podkaszarki.

Jak dobrać odpowiednią głowicę do podkaszarki?

Podczas wyboru głowicy do podkaszarki warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Na rynku dostępne są różne typy głowic, a wybór zależy m.in. od zastosowanej technologii, wielkości oraz rodzaju materiału tnącego. Istnieją głowice ręczne, półautomatyczne i automatyczne, z których każda ma swoje zalety i wady.

Głowice ręczne są bardziej ekonomiczne, jednak bardziej pracochłonne w obsłudze. Należy nawinąć żyłkę z dwóch stron po wcześniejszym rozebraniu szpuli. Głowice półautomatyczne są praktyczniejsze, gdyż żyłka wysuwa się po wciśnięciu przycisku, bez konieczności demontażu głowicy. Najbardziej polecane i nowoczesne są głowice automatyczne, gdzie żyłka wysuwa się automatycznie po zerwaniu.

Przy wyborze głowicy warto brać pod uwagę nie tylko sposób wysuwania i nawijania żyłki, ale również parametry podkaszarki. Moc maszyny, model urządzenia, sposób montażu głowicy, długość i grubość żyłki, jaka może zostać zastosowana, a także typ wysięgnika (prosty czy wygięty) – to wszystko ma wpływ na wybór konkretnej głowicy. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z nami. W ten sposób będziesz pewien, że zakupisz odpowiednią głowicę, która będzie działać efektywnie i bezproblemowo.

Jak wymienić głowicę w podkaszarce?

Wymiana głowicy w podkaszarce to dość prosta czynność, która przebiega w kilku krokach. Oczywiście, przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją obsługi, w której wymiana głowicy powinna być dokładnie opisana. W większości przypadków będziesz musiał wykonać kilka czynności:

  1. Dokładnie oczyść otoczenie głowicy, usuwając pozostałości trawy.
  2. Unieruchom głowicę za pomocą trzpienia blokującego, który umieszcza się w specjalnych otworach na głowicy i wałku napędowym, które trzeba nałożyć na siebie.
  3. Odkręć głowicę, obracając ją w kierunku, w którym obraca się podczas pracy.
  4. Zamontuj nową głowicę wraz z pierścieniem, obracając ją w odwrotnym kierunku.
  5. Ponownie zablokuj wał napędowy za pomocą trzpienia i dokręć głowicę.

Wybierz wysokiej jakości głowicę do podkaszarki

Odpowiednio dobrana głowica renomowanej marki zapewni efektywne koszenie i niezawodną pracę całego urządzenia. Dlatego zawsze wybieraj wysokiej jakości części zamienne do urządzeń ogrodowych, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Posiadamy trwałe i odporne na uszkodzenia głowice do podkaszarek, takich marek jak STIGA czy AL-KO. Wyposażone są w technologię tap&go, która automatycznie wysuwa żyłkę po delikatnym uderzeniu głowicą o podłożę. Służymy fachowym doradztwem w zakresie wyboru odpowiedniej głowicy. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.