Kosiarki spalinowe STIGA Collector to jedne z najchętniej wybieranych maszyn przez posiadaczy małych lub średnich ogrodów oraz działek. Te zaawansowane technologicznie urządzenia wyróżniają się nowoczesną konstrukcją, wydajnością i funkcjonalnością. Dzięki bardzo dobrym parametrom regularne koszenie trawy z użyciem kosiarki z serii Collector będzie czystą przyjemnością. Jeśli szukasz łatwej w użyciu, solidnej i niezawodnej maszyny, koniecznie zapoznaj się z dostępnymi w tej kategorii kosiarkami STIGA Collector.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyprzedane
stiga collector 543 kosiarka bez napędu

STIGA Kosiarka Spalinowa Collector 543

1590,00 
STIGA Kosiarka Spalinowa Collector 543

STIGA Kosiarka Spalinowa Collector 548 S

1843,00 

Kosiarki spalinowe STIGA Collector – charakterystyka i zastosowanie

Kosiarki spalinowe STIGA Collector to solidne i wydajne maszyny typu 2w1 przeznaczone do pracy w małym i średnim ogrodzie. Takie urządzenia znacznie usprawniają i ułatwiają regularne koszenie trawy. Mocne silniki i ostre noże bardzo precyzyjnie skracają źdźbła, co korzystnie wpływa na wygląd i kondycję murawy. Kosiarki z serii Collector posiadają duże, rowkowane koła na łożyskach kulkowych, które ułatwiają poruszanie się po nierównym i trudnym terenie oraz bardzo wygodny, regulowany uchwyt. Możliwość dostosowania parametrów pracy do panujących warunków umożliwia regulacja wysokości koszenia w zakresie od 22 do 65 mm za pomocą dźwigni umieszczonej przy tylnym, prawym kole. Kosiarki STIGA Collector oferują trzy rodzaje pracy: koszenie, wyrzut tylny i zbieranie do kosza. Możliwość gromadzenia pokosu w 60-litrowym koszu pozwala na wykorzystanie skoszonej trawy na kompost. Operator ma przez cały czas pełny wgląd w poziom napełnienia dzięki czytelnemu wskaźnikowi znajdującemu się na górnej części kosza.

Kosiarki STIGA Collector z mocnym i wydajnym silnikiem

Mocny i wydajny silnik spalinowy to serce każdej kosiarki STIGA z serii Collector. Zaawansowane technologicznie jednostki górnozaworowe ST 120 generują moc znamionową 1.90 kW przy 2900 obr/min. Silniki te charakteryzują się dużą mocą i niższym zużyciem paliwa. Żeliwna tuleja cylindra chroni silnik przed uszkodzeniami, zapewniając niezawodną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Jednostka napędowa ukryta jest pod solidną, stalową obudową, której konstrukcja pozwala na zminimalizowanie wibracji. Dzięki temu kosiarki z serii Collector nie tylko oferują imponującą moc i wydajność, ale również zapewniają niezrównaną trwałość oraz komfort użytkowania nawet podczas intensywnych prac w różnorodnych warunkach terenowych.

Czym wyróżniają się kosiarki spalinowe STIGA Collector?

Zwrotne, poręczne i łatwe w obsłudze – tak w skrócie można określić kosiarki spalinowe STIGA Collector. Oprócz wydajnego i mocnego silnika, na pokładzie tych maszyn znajdziemy wiele ciekawych udogodnień. Jedną z nich jest innowacyjne prowadzenie powietrza, które sprawia, że pokos maksymalnie wypełnia kosz, co pozwala na zmniejszenie ilości przystanków na jego opróżnienie, a tym samym – usprawnia i przyspiesza pracę. W niektórych modelach z serii Collector zastosowano napęd oraz kierownicę Fulcrum z możliwością regulacji wysokości, oraz kąta odchylenia i nachylenia podczas koszenia. W przedniej części kosiarki znajduje się solidny, aluminiowy uchwyt ułatwiający przenoszenie i transport maszyny. Zintegrowana z agregatem płyta poślizgowa ułatwia zbieranie trawy i minimalizuje ryzyko skalpowania roślin.

Wybierając kosiarkę do trawy STIGA Collector stajesz się posiadaczem nowoczesnego i wydajnego urządzenia za rozsądną cenę. Bardzo solidna konstrukcja silnika i obudowy sprawia, że maszyna będzie służyć przez wiele lat. Zachęcamy do zakupu wysokiej jakości kosiarki spalinowej marki STIGA.