Prowadnica to jeden z najważniejszych elementów, wchodzących w skład układu tnącego pilarki. W naszym sklepie oferujemy prowadnice do piły marki HUSQVARNA, wykonane z bardzo trwałych materiałów. Polecane są wszystkim profesjonalistom, wymagającym najwyższego poziomu precyzji i wydajności cięcia, jak i amatorom, którzy potrzebują solidnego sprzętu do prac w przydomowym ogrodzie. Prowadnice HUSQVARNA dostępne są w różnych rodzajach i długościach. Dzięki zastosowaniu prowadnic szwedzkiej marki, cięcie drewna staje się prostsze i bardziej efektywne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

-7%
HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13"

HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy C85 18″

Original price was: 279,00 zł.Current price is: 259,00 zł.
-7%
HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13"

HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy C85 20″

Original price was: 299,00 zł.Current price is: 279,00 zł.
-8%
HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13"

HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy S35G 15″

Original price was: 249,00 zł.Current price is: 229,00 zł.
-7%
HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13"

HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy S35G 18″

Original price was: 279,00 zł.Current price is: 259,00 zł.
-10%
HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13"

HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13″

Original price was: 199,00 zł.Current price is: 179,00 zł.
-8%
HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13"

HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 15″

Original price was: 249,00 zł.Current price is: 229,00 zł.
-7%
HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 13"

HUSQVARNA Zestaw Prowadnica + 2 łańcuchy SP33G 18″

Original price was: 289,00 zł.Current price is: 269,00 zł.

Prowadnice HUSQVARNA – zastosowanie

Prowadnica, jako cześć układu tnącego, w dużym stopniu decyduje o precyzji i wydajności cięcia. Posiada rowek, w którym przemieszczają się ogniwa środkowe piły łańcuchowej. To właśnie prowadnica stanowi element nadający łańcuchowi kierunek ruchu oraz utrzymujący go stabilnie we właściwym położeniu. Prowadnice mają różną długość, która decyduje o zakresie prac, jakie można dzięki nim wykonać. Im dłuższa prowadnica, tym grubsze drewno możemy przeciąć za pomocą naszej pilarki. Jest to element, który możemy wymienić na inny (pasujący do danego modelu piły) w zależności od potrzeb. Wymiana prowadnicy jest niezbędna, gdy ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu.

Jakie prowadnice HUSQVARNA są dostępne?

Szwedzka marka HUSQVARNA oferuje wiele modeli prowadnic do pilarek. Najpopularniejszym rodzajem są prowadnice wykonane z dwóch warstw laminowanej blachy wyposażone w końcówkę gwiazdkową. Mają szerokie zastosowanie, dzięki czemu są chętnie wybierane do prac ogrodniczych, a także do przygotowania drewna na opał. Kolejnym rodzajem są prowadnice lite z wymienną końcówką gwiazdkową. Wyróżniają się dużą trwałością, dlatego stosowane są do bardziej wymagających zadań. Do profesjonalnych zastosowań wybiera się prowadnice lite bez zębatki. Posiadają one wzmocniony rowek, w którym przemieszczają się ogniwa łańcucha. Stosowane są w mocnych pilarkach do wycinki drzew, cięcia twardego drewna czy grubej kory. HUSQVARNA oferuje również specjalistyczne modele prowadnic, w tym carvingowe do prac precyzyjnych, a także nowoczesne prowadnice X-Force o zwiększonej trwałości i wydajności oraz niższej wadze.

Kiedy wymienić prowadnicę do piły HUSQVARNA?

Odpowiednia konserwacja i smarowanie to podstawowe czynności pozwalające utrzymać prowadnicę w doskonałym stanie przez dłuższy czas. Jednak z czasem ulegają one zużyciu, co wymaga natychmiastowej wymiany. Praca z uszkodzoną lub zużytą prowadnicą nie tylko pogarsza wydajność cięcia, ale również poważnie zagraża bezpieczeństwu operatora i może doprowadzić do awarii całego urządzenia. Dokonując regularnego przeglądu stanu technicznego pilarki HUSQVARNA, należy dokładnie przyjrzeć się prowadnicy pod kątem ewentualnych śladów zużycia. Prowadnica wymaga wymiany, jeśli gwiazdka jest zbyt luźna, a także, gdy rowek jest zbyt płytki, by zapewnić stabilność ogniwom łańcucha.

Jak dobrać i zamontować prowadnicę do piły HUSQVARNA?

Wybierając nową prowadnicę do pilarki, należy wziąć pod uwagę takie parametry jak: długość prowadnicy (mierzona od noska do obudowy pilarki), szerokość rowka prowadzącego oraz podziałka łańcucha. Wartości te można odczytać na zużytej prowadnicy.

Proces wymiany zaczynamy od demontażu zużytego elementu poprzez poluzowanie śrub mocujących i zmniejszenie napięcia łańcucha. Następnie można całkowicie odkręcić śruby, zdjąć osłonę sprzęgła, zdjąć łańcuch i wyjąć prowadnicę. Przy montażu nowej prowadnicy należy dokładnie dopasować do siebie wszystkie elementy i złożyć zdemontowane elementy, a na końcu odpowiednio wyregulować napięcie łańcucha.