Estetyczny wygląd trawnika można osiągnąć wyłącznie poprzez regularne prace pielęgnacyjne. Do zadań każdego ogrodnika, oprócz koszenia, należy odpowiednie przygotowanie gleby. W tym celu stosuje się wertykulatory, które usuwają grubą warstwę organiczną blokującą dopływ składników odżywczych zapewniających prawidłowy wzrost trawy. W tej kategorii oferujemy wysokiej jakości wertykulatory akumulatorowe STIGA. Te ciche i ekologiczne maszyny powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego posiadacza trawnika na działce czy w ogrodzie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do czego służy wertykulator akumulatorowy STIGA?

Wertykulator to urządzenie wyposażone w pionowe ostrza zamontowane na obracającym się wałku. Służą do nacinania i usuwania nagromadzonej na powierzchni gleby darni, zeschłej trawy, liści, chwastów i mchu. W efekcie do gleby może docierać optymalna ilość wody, światła słonecznego, powietrza i składników odżywczych, które wpływają na poprawę kondycji roślin. Dzięki wertykulacji możemy uzyskać gęstą, grubą i zieloną trawę, która stanie się wspaniałą dekoracją naszego ogrodu. W sprzedaży dostępne są bardzo mocne wertykulatory spalinowe przeznaczone do większych powierzchni, a także modele elektryczne i akumulatorowe, które świetnie sprawdzą się do przydomowego ogródka.

Jakie są zalety wertykulatorów akumulatorowych STIGA?

Wertykulatory akumulatorowe marki STIGA to nowoczesne i łatwe w obsłudze urządzenia. Ze względu na brak kabla, zapewniają znacznie większą swobodę ruchów niż modele elektryczne, co umożliwia dotarcie do najdalszych części trawnika. Kolejną zaletą jest bardzo cicha praca wertykulatorów akumulatorowych, co sprawia, że można z nich korzystać bez obawy o zakłócenie spokoju sąsiadom. Nie musimy także przygotowywać mieszanki paliwowej ani wymieniać filtrów, co w przypadku wertykulatorów spalinowych jest koniecznością. Wertykulatory akumulatorowe nie emitują spalin, co przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko oraz poprawy komfortu pracy dla operatora.

Jak używać wertykulatora akumulatorowego STIGA?

Wertykulator STIGA to bardzo przydatne urządzenie do pielęgnacji trawnika. Zabieg wertykulacji z jego użyciem należy przeprowadzać dwa razy w roku – wczesną wiosną po pierwszym lub drugim koszeniu oraz wczesną jesienią przed nadejściem przymrozków. Dla maksymalnej efektywności zabiegu podłoże do wertykulacji nie powinno być zbyt mokre ani zbyt suche, a trawa nie powinna być dłuższa niż 1 centymetr. Przed rozpoczęciem pracy dokładnie wygrab z powierzchni trawnika wszelkie gałązki, kamienie i skoszoną trawę. Podczas wertykulowania możesz dostosować wysokość roboczą noży za pomocą mechanizmu. Po zakończeniu opróżnij kosz z zebranych fragmentów darni.

Jakie jeszcze wertykulatory oferujemy w otoelektro.pl?

Otoelektro.pl oferuje szeroki wybór urządzeń, w tym popularne wertykulatory akumulatorowe HUSQVARNA. Nasza oferta obejmuje również wertykulatory elektryczne i spalinowe. Dzięki temu masz możliwość wyboru urządzenia, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mobilności i łatwości obsługi, czy też preferujesz moc i wydajność, znajdziesz u nas idealne rozwiązanie. Skorzystaj z naszej różnorodnej gamy wertykulatorów i ciesz się zdrowym, zielonym trawnikiem.