Po sezonie zimowym trawa w Twoim ogródku wymaga gruntownego odżywienia i starannej pielęgnacji. Idealnym sposobem na przywrócenie trawnikowi estetycznego wyglądu i dobrej kondycji jest zabieg wertykulacji. Dzięki niemu do korzeni będzie docierać więcej składników odżywczych, tlenu i wody, co sprawi, że trawa stanie się gęsta, bujna i soczyście zielona. Do tego celu będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu. W tej kategorii znajdziesz funkcjonalne i solidne wertykulatory spalinowe TORO.

Wyświetlanie jednego wyniku

-11%
TORO Skaryfikator Wertykulator 54610

TORO Skaryfikator Wertykulator 54610

2790,00 

Wszechstronne i wydajne wertykulatory spalinowe TORO

Wertykulacja to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji trawnika, który należy przeprowadzić wczesną wiosną oraz jesienią, przed nadejściem przymrozków. Zanim przystąpisz do pracy, wybierz wysokiej jakości sprzęt, który sprawi, że cały proces będzie efektywny. Jeśli potrzebujesz maszyny, która z łatwością poradzi sobie z pracą na dużej powierzchni trawnika, doskonałym wyborem będzie wertykulator spalinowy TORO, wyposażony w niezawodny silnik Briggs & Stratton® serii CR 750 o pojemności 163 cm3. Stalowe podwozie zapewnia niezawodność nawet w przypadku intensywnego i częstego użytkowania, a koła na łożyskach kulkowych usprawniają manewrowanie maszyną.

Urządzenie wyposażono w dwa wymienne wałki z nożami stałymi, które nacinają i usuwają z powierzchni gleby obumarły i zaschnięty materiał roślinny. Wszystkie zanieczyszczenia, które utrudniają dostęp składników odżywczych do podłoża, trafiają do dużego, 50-litrowego kosza. Wertykulator spalinowy TORO to funkcjonalna maszyna, którą można użyć również do aeracji podłoża. Umożliwia to wymienny wałek ze stalowymi sprężynkami, które nakłuwają glebę, ułatwiając dopływ powietrza. Takie rozwiązanie sprawia, że z użyciem jednego urządzenia możemy przeprowadzić dwa, bardzo ważne zabiegi pielęgnacyjne.

Jak prawidłowo używać wertykulatora spalinowego TORO?

Proces wertykulacji trawnika musimy rozpocząć od odpowiedniego ustawienia parametrów pracy maszyny. W zależności od grubości torfu, jaki zalega na powierzchni gleby, należy dopasować głębokość, na jaką dotrą pracujące ostrza. Głębokość należy zwiększać stopniowo, zaczynając od 5 milimetrów. W przypadku wertykulatora spalinowego TORO zakres regulacji jest szeroki i wynosi od +10 do -15 mm, dzięki czemu z łatwością dopasujemy ten parametr do typu trawnika, jego kondycji oraz rodzaju gleby. Wszelkie usunięte fragmenty trafiają do kosza, dzięki czemu nie musisz zbierać ich ręcznie po zakończeniu pracy. Za pomocą wertykulatora TORO możesz dotlenić swój trawnik, wykorzystując wałek do aeracji.

Dlaczego warto wybrać wertykulator spalinowy TORO?

Wertykulator spalinowy TORO to wysokiej klasy sprzęt do pielęgnacji trawnika. Z jego użyciem usuniesz grubą warstwę filcu pokrywającego glebę. Uniemożliwia ona dotarcie tlenu, wody i składników odżywczych do korzeni trawy, a co za tym idzie – utrudnia jej wzrost. Co więcej, obumarła darń może stanowić źródło chorób i grzybów, które mogą uszkodzić głębsze warstwy gleby. Prawidłowo przeprowadzona wertykulacja za pomocą wydajnych i funkcjonalnych maszyn marki TORO skutecznie dotleni i nawilży glebę. Efektem tego będzie piękna, bujna i gęsta trawa, która stanie się wspaniałą dekoracją Twojego ogrodu.

Za pomocą wertykulatora TORO wykonasz kompleksową pielęgnację swojego trawnika. Taka maszyna gwarantuje szybki i sprawny przebieg pracy, a jej obsługa jest łatwa i efektywna. Zapoznaj się z naszą ofertą wertykulatorów spalinowych marki TORO i wybierz sprzęt, dzięki któremu praca w ogrodzie będzie czystą przyjemnością.