Stara darń, zbite pędy roślin, uschnięta trawa i chwasty znacznie pogarszają kondycję i estetykę trawnika. Dlatego warto zadbać o regularne oczyszczanie, napowietrzanie i spulchnianie gleby. Dzięki temu trawnik będzie gęsty i zwarty. W tym celu należy zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenia, takie jak wertykulator i aerator. W naszym sklepie otoelektro.pl posiadamy szeroką ofertę wertykulatorów spalinowych znanych i cenionych marek. Oferowane urządzenia wyróżniają się wysoką jakością wykonania, wydajnością i łatwością obsługi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

-11%
TORO Skaryfikator Wertykulator 54610

TORO Skaryfikator Wertykulator 54610

Original price was: 3150,00 zł.Current price is: 2790,00 zł.
HUSQVARNA Skaryfikator S 500 PRO

HUSQVARNA Skaryfikator S 500 PRO

5990,00 
-5%
wertykulator spalinowy al-ko 38 p

AL-KO Wertykulator Spalinowy Combi 38 P Comfort

Original price was: 1551,00 zł.Current price is: 1473,00 zł.
-5%
ertykulator spalinowy al-ko solo 518

AL-KO Wertykulator Spalinowy Solo 518

Original price was: 3828,00 zł.Current price is: 3637,00 zł.
-6%
BILLY GOAT Wertykulator Spalinowy CR550HCEU

BILLY GOAT Wertykulator Spalinowy CR550HCEU

Original price was: 11684,00 zł.Current price is: 10990,00 zł.
BILLY GOAT Wertykulator Spalinowy PR550 / PR551V

BILLY GOAT Wertykulator Spalinowy PR550 / PR551V

14022,00 
-21%
STIGA Wertykulator Spalinowy SVP 40 G

STIGA Wertykulator Spalinowy SVP 40 G

Original price was: 2699,00 zł.Current price is: 2129,00 zł.

Do czego służy wertykulator ogrodowy?

Wertykulator ogrodowy to urządzenie wyposażone w pionowe noże zamontowane na wałku, który obracając się, nacina i usuwa zbitą darń, kłącza i pędy roślin. W ten sposób zdecydowanie zwiększa się dopływ tlenu i składników odżywczych do gleby, co automatycznie przekłada się na wygląd i kondycję trawnika. Wertykulację zaleca się wykonywać dwa razy w roku – wczesną wiosną i wczesną jesienią. Wykonując ten zabieg, możemy znacznie ograniczyć ryzyko rozwoju grzybów i drobnoustrojów, które wywołują choroby objawiające się żółknięciem traw.

Jakie wyróżniamy rodzaje wertykulatorów?

Na rynku dostępne są różne modele wertykulatorów. Do wyboru są urządzenia zróżnicowane pod względem mocy, wielkości czy rodzaju zasilania. Wybór odpowiedniego wertykulatora znacznie przyspiesza i ułatwia wykonywanie pracy. Do najpopularniejszych modeli należą urządzenia ręczne, elektryczne i akumulatorowe. Osobom dysponującym ogrodem o większej powierzchni polecamy wertykulator spalinowy, wyróżniający się dużą mocą. Doskonale sprawdzi się do wertykulacji obszarów powyżej 1000 m2. Wertykulator spalinowy do trawy to bardzo popularne urządzenie stosowane nie tylko do pielęgnacji trawników w ogrodzie. Bardzo często wykorzystuje się je do pielęgnowania boisk piłkarskich. Pozwalają w szybki i wygodny sposób wykonać swoją pracę. Ogromną zaletą modeli zasilanych paliwem jest pełna swoboda ruchów, która w przypadku urządzeń elektrycznych z kablem jest dość ograniczona.

Wertykulator a aerator spalinowy – jakie są różnice?

Kolejnym popularnym i często wykorzystywanym w pracach ogrodniczych urządzeniem jest aerator, który służy do spulchniania i napowietrzania gleby. Pod tym względem nie różni się od wertykulatora. Największą różnicę stanowi budowa aeratora, który zamiast pionowych noży wyposażony jest w specjalne kolce do nakłuwania podłoża. W ofercie otoelektro.pl posiadamy nowoczesne i bardzo praktyczne urządzenia, które mogą służyć do wertykulacji i aeracji gleby. Wertykulator-aerator spalinowy łączy w sobie obie te funkcje dzięki wymiennym wałkom. Takie rozwiązanie polecamy wszystkim posiadaczom średnich i dużych trawników.

Jaki wertykulator spalinowy z napędem będzie najlepszy?

Wybierając wertykulator spalinowy do trawy, warto dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi danego modelu, aby upewnić się, że spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. Niezwykle ważna jest jakość wykonania, waga, wymiary oraz moc silnika. Wszystko to przekłada się na niezawodność urządzenia oraz komfort podczas użytkowania. W otoelektro.pl przygotowaliśmy szeroki asortyment produktów znanych marek. Do wyboru są wertykulatory spalinowe STIGA, wertykulatory spalinowe HUSQVARNA oraz wertykulatory spalinowe AL-KO.