W sklepie internetowym otoelektro.pl znajdziesz bogatą gamę maszyn i urządzeń służących do pielęgnacji trawnika. Oferujemy między innymi glebogryzarki i kosiarki do trawy. Jednak samo koszenie może nie wystarczyć do tego, by stworzyć idealnie równy, gęsty i zielony trawnik. Oprócz mulczowania warto zadbać o regularne spulchnianie gleby, które ułatwi przenikanie powietrza i składników odżywczych do korzeni. W tym celu stosuje się wertykulatory i aeratory, czyli specjalne urządzenia zasilane paliwem lub energią elektryczną. Sprawdź, dlaczego warto nabyć ten funkcjonalny i przydatny sprzęt!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

-5%
wertykulator 38 e

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 38 E Comfort

569,00 
-12%
HUSQVARNA Skaryfikator S 138C

HUSQVARNA Skaryfikator S 138C

1059,00 
-4%Nowy
Wałek z nożami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

Wałek z nożami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

129,00 
-4%Nowy
Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

129,00 
-7%Nowy
Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 38 P

Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 38 P

135,00 
-5%
wertykulator al-ko 36 e

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36 E Comfort

664,00 
-5%
AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36.8 E Comfort

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36.8 E Comfort

664,00 
-24%
STIGA Wertykulator Aerator Elektryczny SV 213 E

STIGA Wertykulator Aerator Elektryczny SV 213 E

511,99 
-31%
wertykulator-aerator stiga 415e

STIGA Wertykulator Aerator Elektryczny SV 415 E

579,00 

Wertykulator – co to jest i jakie ma zastosowanie?

Każdy ogrodnik marzy o pięknym i gęstym trawniku. Kluczem do osiągnięcia zachwycającego efektu w ogrodzie jest regularne wertykulowanie i napowietrzanie gleby. Właśnie w tym celu wykorzystuje się wertykulatory, czyli urządzenia wyposażone w stalowe ostrza, które nacinają i usuwają resztki roślin, suchą trawę i mech. Takie działanie rozluźnia glebę i wspomaga jej regenerację. Wertykulację należy przeprowadzać dwa razy w roku, a szczególnie wczesną wiosną, aby usunąć starą darń. Proces ten warto powtórzyć jesienią, dzięki czemu trawnik zdecydowanie lepiej przetrwa zimowe temperatury.

Wertykulator elektryczny do trawy – jakie ma zalety?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje wertykulatorów. Kupując to urządzenie, należy zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. Dla posiadaczy średniej wielkości trawników najlepszy będzie bardzo wydajny, skuteczny i wygodny w użytkowaniu wertykulator elektryczny. W porównaniu z urządzeniami zasilanymi paliwem modele elektryczne pracują zdecydowanie ciszej, nie emitują spalin, a także są tańsze w eksploatacji. Elektryczny wertykulator jest bardzo chętnie wybierany przez posiadaczy przydomowych trawników o powierzchni 200-800 m2.

Jaki wertykulator ogrodowy elektryczny wybrać?

Wertykulator elektryczny to bardzo skuteczne i łatwe w obsłudze urządzenie. Doskonale poradzi sobie z pielęgnacją przydomowego trawnika. Przed dokonaniem zakupu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów technicznych, do których należy głębokość i szerokość robocza, moc silnika elektrycznego oraz waga urządzenia. Ważną kwestią jest jakość wykonania. W naszej ofercie znajdziesz modele znanych marek:

Kupując wertykulator znanej marki, możesz mieć pewność, że urządzenie wykonane jest solidnie i sprosta Twoim wymaganiom.

FAQ:

Wertykulator elektryczny – czy warto?

Wertykulator elektryczny powinien znaleźć się w każdym domowym ogródku. Praca z wykorzystaniem tego urządzenia przebiega bardzo szybko i sprawnie. Idealnie sprawdza się do pielęgnacji trawników o powierzchni 200-800 metrów kwadratowych.


Jaki wertykulator: elektryczny czy spalinowy?

Wertykulatory elektryczne cechują się cichą pracą i dużą wydajnością. Nie emitują szkodliwych spalin do środowiska. Warto pamiętać, że wymagają stałego podłączenia do źródła prądu, dlatego posiadacze trawników o dużej powierzchni powinni wybierać wertykulatory spalinowe lub wertykulatory akumulatorowe.