Kosiarka spalinowa to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodnika, zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Za pomocą mocnej i wydajnej maszyny z łatwością można utrzymać idealny wygląd trawnika o każdej powierzchni. W otoelektro.pl oferujemy bardzo szeroką gamę kosiarek spalinowych renomowanych marek. Oprócz samych kosiarek posiadamy również niezbędne akcesoria, takie jak noże do kosiarek spalinowych. W naszym sklepie internetowym oferujemy noże dedykowane konkretnym modelom oraz noże uniwersalne. W ofercie mamy noże proste i profilowane, a także ostrza mulczujące. Wszystkie wyróżniają się wysoką jakością wykonania, co przekłada się na doskonałe efekty koszenia.

Wyświetlanie 1–15 z 20 wyników

AL-KO Nóż do kosiarki 5.1 Sp-s

AL-KO Nóż do kosiarki 5.1 Sp-s

95,00 
-11%
STIGA Nóż do kosiarki 44M Combi 46

STIGA Nóż do kosiarki 44M Combi 46

79,00 
STIGA Nóż do kosiarki 46Ł Turbo 47

STIGA Nóż do kosiarki 46Ł Turbo 47

79,00 
STIGA Nóż do kosiarki 51Ł Turbo 53

STIGA Nóż do kosiarki 51Ł Turbo 53

87,00 
STIGA Nóż do kosiarki 51M Combi 53

STIGA Nóż do kosiarki 51M Combi 53

79,00 
-11%
STIGA Nóż do kosiarki 55S Combi 55

STIGA Nóż do kosiarki 55S Combi 55

79,00 
STIGA Nóż do kosiarki Collector / Combi 36 E

STIGA Nóż do kosiarki Collector / Combi 36 E

59,00 
STIGA Nóż do kosiarki Twinclip 55

STIGA Nóż do kosiarki Twinclip 55

239,00 
nóż al-ko do kosiarki comfort 34 e

AL-KO Nóż Rozdrabniający 34 cm

79,00 
nóż do kosiarki al-ko comfort 40 e

AL-KO Nóż Rozdrabniający 40 cm

99,00 
AL-KO Nóż Rozdrabniający 46cm

AL-KO Nóż Rozdrabniający 46cm

120,00 
-17%
HUSQVARNA Nóż do LC 140

HUSQVARNA Nóż do LC 140

95,00 
-15%
HUSQVARNA Nóż do LC 151S

HUSQVARNA Nóż do LC 151S

113,00 
-16%
HUSQVARNA Nóż zbierający do LC 247

HUSQVARNA Nóż do LC 347V

108,00 
-18%
HUSQVARNA Nóż do LC 353V

HUSQVARNA Nóż do LC 353V

115,00 

Wysokiej jakości noże do kosiarek spalinowych

Idealnie przycięty i zadbany trawnik to wspaniała ozdoba każdej posesji i ogrodu. Pielęgnacja murawy wymaga regularnego koszenia za pomocą wysokiej jakości maszyn i urządzeń. Idealnym wyborem w przypadku trawnika o dużej powierzchni jest kosiarka spalinowa. Wybierając taką maszynę, należy przyjrzeć się kilku podstawowym parametrom, takim jak moc silnika, dostępne metody koszenia, funkcjonalność oraz wydajność układu tnącego, którego niezbędnym elementem są noże.

Wszystkie kosiarki spalinowe i nie tylko wyposażone są w agregat tnący, w którym zamontowane są odpowiednie noże. To właśnie one w największej części odpowiadają za wygodę, precyzję i wydajność podczas pracy w ogrodzie. Pod względem technicznym nie jest to skomplikowany element. Zazwyczaj jest to prosta listwa, którą praca silnika kosiarki wprawia w ruch obrotowy.

Bardzo ważne jest regularne kontrolowanie stanu noży, które dla prawidłowego działania kosiarki – muszą być w nienagannej kondycji. Nawet najbardziej solidne noże ulegają z czasem przytępieniu i deformacji, szczególnie jeśli kosiarka jest wykorzystywana wyjątkowo często. Koszenie trawy maszyną z niesprawnym nożem jest bardzo nieefektywne oraz obciążające dla silnika kosiarki, co może skutkować jego uszkodzeniem.

Jakie wyróżniamy noże do kosiarek spalinowych?

Nóż kosiarki spalinowej musi być utrzymywany we właściwym stopniu naostrzenia. Ma to wpływ na wydajność i komfort koszenia. Czasami jednak ostrzenie noża do kosiarki spalinowej nie przynosi pożądanych efektów. Dlatego, jeśli podczas regularnego przeglądu zostaną wykryte jakiekolwiek uszkodzenia na powierzchni noża, należy pomyśleć o jego wymianie.

W otoelektro.pl posiadamy bardzo szeroka gamę noży do kosiarek spalinowych. Różnią się od siebie parametrami technicznymi i zastosowaniem. W naszej ofercie mamy noże proste i profilowane. Te pierwsze charakteryzują się bardzo prostym kształtem z lekko zakrzywionymi krawędziami na końcach. Stosowane są w kosiarkach bez kosza na pokos.

Nóż przeznaczony do kosiarki spalinowej z koszem mają profilowany kształt z mocno odgiętymi końcówkami. Taka budowa sprawia, że nóż generuje większą siłę odrzutu. W efekcie nie tylko tnie, ale również przenosi trawę prosto do kosza.

Ostrze do kosiarki spalinowej dedykowane i uniwersalne

Wybierając nóż, musimy pamiętać, aby dopasować go idealnie do modelu kosiarki, którą posiadamy. Szczególną uwagę należy zwrócić na takie parametry jak – szerokość, długość oraz grubość ostrza, a także średnica otworów mocujących. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór ostrzy, dedykowanych konkretnym modelom. Dzięki temu mamy pewność, że będą odpowiadać parametrom naszej maszyny. W otoelektro.pl znajdziesz bardzo solidne i niezawodne noże do wielu modeli kosiarek, takich marek jak AL-KO, STIGA czy HUSQVARNA. Mamy również noże uniwersalne, które pasują także do kosiarek innych marek.

W naszym sklepie posiadamy noże proste i profilowane, a także rozdrabniające. Nóż mulczujący do kosiarki spalinowej posiada specjalnie ukształtowane i mocno naostrzone końce. Taka konstrukcja sprawia, że koszona trawa jest mocniej rozdrabniana. Efekt ten potęguje zwiększony przepływ powietrza, jaki generują ostrza mulczujące. Sprawia to, że ścięta trawa jest kilkakrotnie szatkowana, a następnie trafia z powrotem na murawę. Mulcz stanowi doskonałe źródło cennych składników odżywczych, które użyźniają glebę i poprawiają kondycję trawnika.