Do prawidłowego wzrostu i rozwoju każdej rośliny ogrodowej niezbędne są odpowiednie warunki. Kluczowe znaczenie ma nieograniczony dostęp składników odżywczych, światła słonecznego, tlenu i wilgoci do gleby. Wymaga to zainwestowania w kilka niezbędnych maszyn i urządzeń, do których należą hydrofory ogrodowe. Urządzenia te zapewniają utrzymanie stałego ciśnienia wody dostarczanej do węża, zraszacza lub innych elementów systemu nawadniania. Hydrofory to urządzenia, które znajdują zastosowanie także na działkach rekreacyjnych i w domach jednorodzinnych. W otoelektro.pl oferujemy najwyższej jakości hydrofory znanej i cenionej marki AL-KO. Urządzenia te są bardzo wydajne, niezawodne i nowoczesne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

AL-KO Hydrofor HW 3000 Easy

AL-KO Hydrofor HW 3000 Easy

868,00 
AL-KO Hydrofor HW 3600 Easy

AL-KO Hydrofor HW 3600 Easy

786,00 
-5%
AL-KO Hydrofor HW 4000 FCS Comfort

AL-KO Hydrofor HW 4000 FCS Comfort

1329,00 
-27%
AL-KO Hydrofor HW 4500 FCS Comfort

AL-KO Hydrofor HW 4500 FCS Comfort

1289,00 
-30%
AL-KO Hydrofor HW 5000 FMS Premium

AL-KO Hydrofor HW 5000 FMS Premium

1590,00 
-5%
AL-KO Hydrofor HW 6000 FMS Premium

AL-KO Hydrofor HW 6000 FMS Premium

1899,00 

Do czego służą hydrofory?

Pompy do wody oraz hydrofory są niezbędne w przypadku braku możliwości podłączenia nieruchomości do sieci wodociągowej. W takiej sytuacji wodę do codziennego użytku pobiera się z naturalnych lub sztucznych źródeł, np. przydomowej studni, stawu lub zbiornika na deszczówkę. Konieczność użycia odpowiedniej pompy oraz hydroforu najczęściej ma miejsce na terenie ogrodów lub działek. Urządzenia te zapewnią szybki transport wody z jej źródła. Nowoczesne i wydajne pompy hydroforowe, które znajdziesz w naszym sklepie, z dużą wydajnością czerpią wodę ze studni, cysterny czy beczki.

Zadaniem hydroforu jest utrzymywanie prawidłowego i stałego ciśnienia doprowadzanej wody, co zdecydowanie poprawia komfort i efektywność nawadniania ogrodu. Hydrofor umożliwia także stabilne i skuteczne rozprowadzanie wody w prywatnej sieci domowej. W otoelektro.pl oferujemy nowoczesne pompy hydroforowe AL-KO wyposażone w 17-litrowe oraz 20-litrowe zbiorniki ciśnienia, oraz czytelne wyświetlacze umożliwiające kontrolowanie pracy urządzenia.

Jak działają hydrofory?

Zasada działania hydroforu opiera się na prostym wodno-powietrznym zjawisku fizycznym. Zbiornik hydroforu zawiera wodę oraz zawieszone nad nią powietrze. Gdy chcemy pobrać wodę z dowolnego źródła, wystarczy otworzyć zawór lub odkręcić kran. W tym momencie powietrze w zbiorniku hydroforu rozpręża się, co powoduje spadek ciśnienia. Kiedy ciśnienie osiągnie minimalną wartość, automatycznie uruchamiana jest pompa, która zaczyna zasysać wodę ze studni, beczki lub innego zbiornika. W trakcie pracy pompy, ciśnienie w zbiorniku hydroforu ponownie rośnie, aż do osiągnięcia maksymalnej wartości, co powoduje automatyczne wyłączenie pompy. To pozwala na oszczędne i skuteczne działanie urządzenia, ponieważ pompa nie działa non stop.

Wartość maksymalnego i minimalnego ciśnienia, które kontrolują pracę urządzenia, mogą się różnić w zależności od modelu. Hydrofor jest niezbędny, gdy woda musi być pobierana ze źródła, takiego jak studnia. Jednak można go również zainstalować, nawet gdy budynek jest podłączony do miejskiej sieci wodociągowej. W takim przypadku hydrofor pomaga poprawić ciśnienie wody w rurach, co jest szczególnie korzystne, gdy wodę trzeba dostarczyć na wyższe piętra budynku. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, które znacznie ułatwia dostęp do wody w domu i ogrodzie.

Jaki hydrofor wybrać do zastosowań domowych?

Wybierając hydrofor do domu lub ogrodu, należy stawiać na urządzenia trwałe i funkcjonalne. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą sklepu otoelektro.pl gdzie przygotowaliśmy szeroką ofertę niezawodnych i wydajnych modeli marki AL-KO. Prezentowane zestawy hydroforowe wyróżniają się starannym i przemyślanym wykonaniem, co wpływa na wieloletnią sprawność urządzenia. Głowica pompy oraz hydrofor zostały w tych urządzeniach wykonane z wyjątkowo trwałej stali nierdzewnej, co jeszcze bardziej zwiększa niezawodność zestawu.

Poszczególne modele różnią się między innymi maksymalną wysokością tłoczenia i maksymalną głębokością samodzielnego zasysania oraz ilością przetłaczanej cieczy w ciągu godziny. Zestawy hydroforowe AL-KO z serii premium, mogą pracować w trybie ekonomicznym ECO. Dodatkowo wyposażone są w system pomiaru przepływu oraz system FCS, który chroni urządzenie przed suchobiegiem.