Pilarki spalinowe to sprzęt, z którego korzystają zarówno amatorzy potrzebujący wydajnych urządzeń do pielęgnacji działki lub ogrodu, a także profesjonalni drwale, dekarze, ogrodnicy, jak i budowlańcy. Wyróżniają się wysoką mocą i wydajnością, umożliwiając przeprowadzenie nawet najtrudniejszych prac. Należy pamiętać, że pilarki spalinowe wymagają bardzo starannej konserwacji i regularnego serwisu. Jeśli chcemy, by maszyna działała prawidłowo i bezawaryjnie przez długie lata, musimy koniecznie używać odpowiedniego oleju do pilarek spalinowych. W otoelektro.pl oferujemy wysokiej jakości oleje przeznaczone do silników dwusuwowych. Mamy również specjalistyczne oleje do smarowania prowadnic i łańcucha.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

-16%
HUSQVARNA Olej do łańcuchów 5l

HUSQVARNA Olej do łańcuchów 5l

75,00 
-31%
HUSQVARNA Olej do silników dwusuwowych LS+

HUSQVARNA Olej do silników dwusuwowych LS+

19,90 
HUSQVARNA Olej do silników dwusuwowych LS+ 1L

HUSQVARNA Olej do silników dwusuwowych LS+ 1L

63,90 
AL-KO Olej 2T Red FD 1L

AL-KO Olej 2T Red FD 1L

30,00 
AL-KO Olej Do Prowadnic EKO 1L

AL-KO Olej Do Prowadnic EKO 1L

21,00 
STIGA Olej Silnikowy 2T RED 100 ml

STIGA Olej Silnikowy 2T RED 100 ml

13,00 

Olej do piły spalinowej – jakie pełni funkcje?

Kupiłeś pilarkę spalinową do swojego ogródka? Zanim przystąpisz do pracy, pamiętaj o wybraniu odpowiedniego oleju do pilarki. W przeciwnym razie Twój nowy sprzęt bardzo szybko ulegnie awarii, która niesie ze sobą konieczność przeprowadzenia kosztownej naprawy. Pilarki spalinowe są najczęściej wyposażone w niewielki i lekki silnik dwusuwowy. Tego typu jednostki napędowe wymagają użycia specjalnej mieszanki paliwa i oleju, które miesza się ze sobą w odpowiednim stosunku.

W otoelektro.pl oferujemy oleje o odpowiednich parametrach, które spełniają wymagania silników stosowanych w pilarkach spalinowych oraz wykaszarkach. Skutecznie smarują elementy silnika, eliminując tarcie i chroniąc je przed uszkodzeniem. Oleje do pilarek spalinowych mają również działanie chłodzące oraz antykorozyjne. Ponadto usuwają z silnika wszelkie zabrudzenia, smołę i żywice. Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego oleju do pilarek spalinowych, mającego w swoim składzie komponenty wydłużające żywotność silnika.

Jaki olej do pilarki spalinowej będzie najlepszy?

Wybór odpowiedniego oleju do pilarki łańcuchowej spalinowej jest kluczowym aspektem utrzymania maszyny w doskonałym stanie technicznym. W przypadku silników dwusuwowych niezbędne jest stosowanie oleju, który sprosta obciążeniom, jakie stawiają tego typu jednostki napędowe. Wysokiej jakości oleje, jakie znajdziesz w otoelektro.pl to specjalne mieszanki mineralne i syntetyczne o doskonałych właściwościach smarnych i ochronnych. Przykładem dobrego oleju do silników dwusuwowych jest olej LS+ marki HUSQVARNA zawierający komponent zapobiegający nadmiernemu osadzaniu się nagaru i innych produktów spalania paliwa na elementach konstrukcyjnych silnika.

W naszym sklepie posiadamy oleje znanych i cenionych marek, których skład został opracowany specjalnie po to, by zapewniać skuteczne smarowanie silnika. Wyróżniają się doskonałymi właściwościami ochronnymi, a jednocześnie wydzielają bardzo mało szkodliwego dymu. Pilarki z silnikiem dwusuwowym nie mają miski olejowej. Dlatego, olej przeznaczony do tych urządzeń, miesza się z paliwem w odpowiednich proporcjach podanych w instrukcji obsługi danego modelu pilarki.

Olej do prowadnic i łańcucha – niezbędny dla prawidłowej pracy urządzenia

Prowadnica i łańcuch to jedne z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdej pilarki spalinowej, elektrycznej i akumulatorowej. Dla zachowania swoich właściwości i trwałości wymagają regularnego smarowania za pomocą specjalistycznych produktów. W tym celu należy stosować olej do prowadnic i łańcucha, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie tych części maszyny. Zawiera on w swoim składnie komponenty smarujące, zapobiegające uszkodzeniom i zwiększające żywotność łańcucha oraz prowadnicy. Wysokiej jakości olej zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią i korozją. Wydłuża trwałość ważnych elementów pilarek, zmniejszając koszty związane z ich zużyciem.

Stosowanie właściwego oleju do smarowania łańcucha jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa podczas pracy z pilarką. Właściwie nasmarowany łańcuch pracuje płynnie, nie blokuje się i nie przeskakuje, co mogłoby prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Podsumowując, używanie odpowiedniego oleju do pilarek spalinowych oraz oleju do smarowania łańcucha i prowadnic, ma ogromne znaczenie dla wydajności, trwałości, bezpieczeństwa pracy i żywotności maszyn ogrodniczych.