HUSQVARNA to znana na całym świecie i ceniona marka słynąca z produkcji nowoczesnych, wydajnych i niezawodnych maszyn i urządzeń ogrodowych. Szeroki asortyment produktów obejmuje między innymi pompy do wody służące do nawadniania lub osuszania terenu. Pompy spalinowe do wody to bardzo wszechstronne i praktyczne maszyny, wykorzystywane w bardzo wielu branżach. Oprócz ogrodnictwa, pompy wody marki HUSQVARNA znajdują zastosowanie w budownictwie i rolnictwie. Chętnie korzystają z nich służby ratownicze, takie jak straż pożarna, np. do usuwania wody z zalanych pomieszczeń. Pompy HUSQVARNA dostępne są w dwóch wersjach, dzięki czemu można wybrać takie urządzenie, które najlepiej odpowiada potrzebom każdego właściciela gospodarstwa ogrodniczego lub rolniczego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

HUSQVARNA Pompa Do Wody W50P

HUSQVARNA Pompa Do Wody W50P

1199,00 
HUSQVARNA Pompa Do Wody W80P

HUSQVARNA Pompa Do Wody W80P

1499,00 

Pompy do wody HUSQVARNA – czym są i jakie mają zastosowanie?

Pompy do wody HUSQVARNA to przenośne urządzenia zasilane silnikiem spalinowym. Wyposażone są w wydajną pompę, która umożliwia efektywne i szybkie usuwanie wody i transportowanie jej z jednego miejsca w drugie. Pompy do wody wyposażone są również w solidną, stalową ramę, która chroni maszynę przed uszkodzeniem oraz służy do bezproblemowego przenoszenia urządzenia. Te niezwykle praktyczne i funkcjonalne maszyny znajdują szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są do wypompowywania wody z dowolnych zbiorników, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Pompy doskonale sprawdzają się w osuszaniu zalewisk i zalanych pomieszczeń. W rolnictwie i ogrodnictwie pompy wykorzystywane są jako skuteczne urządzenie usprawniające nawadnianie pól uprawnych i ogrodów.

Jakie pompy do wody ma w swojej ofercie HUSQVARNA?

Znajdujące się w naszej ofercie pompy do wody marki HUSQVARNA to urządzenia ciśnieniowe, które doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie, także do profesjonalnych zastosowań. Maszyny te można wykorzystać w momencie zapotrzebowania na wodę. Łatwa instalacja niezbędnych przewodów oraz bezproblemowy rozruch silnika umożliwiają szybkie pobieranie wody ze studni, stawu lub oczka wodnego i dostarczenie jej do ogrodu w celu nawodnienia roślin. Ogromną zaletą pomp HUSQVARNA jest zdolność do transportowania wody na duże odległości i to bez względu na kształt terenu. W ofercie szwedzkiej marki znajdują się modele W50P oraz W80P. Wyróżniają się one imponującą wydajnością sięgającą 54 000 litrów na godzinę. Posiadają mocne i oszczędne jednostki napędowe oraz niezawodne i wysokowydajne pompy.

Jak eksploatować pompy do wody HUSQVARNA?

Kluczem do prawidłowego działania i wieloletniej niezawodności pomp HUSQVARNA jest ścisłe stosowanie się do zaleceń producenta oraz instrukcji obsługi. Pompy do wody, podobnie jak inne maszyny spalinowe, wymagają regularnych przeglądów i konserwacji. Przed przystąpieniem do pracy należy prawidłowo podłączyć węże – ssący i odpływowy. Nieprawidłowe łączenie i wszelkie nieszczelności znacznie obniżają efektywność pracy urządzenia oraz mogą spowodować jego awarię. Przed każdym uruchomieniem maszyny należy napełnić wodą komorę pompy oraz sprawdzić poziom oleju silnikowego. Codzienny przegląd maszyny powinien uwzględniać również skontrolowanie stanu filtra powietrza. W razie potrzeby należy go dokładnie wyczyścić. Taki zabieg wykonuje się zazwyczaj co 50 godzin lub częściej, jeśli maszyna pracuje w warunkach dużego zapylenia. Należy pamiętać o konieczności wymiany oleju co miesiąc lub co 20 godzin pracy pompy.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę do wody?

Przed dokonaniem zakupu konkretnego modelu pompy do wody HUSQVARNA, należy dokładnie zastanowić się, do czego urządzenie będzie nam potrzebne. Dostępne w ofercie szwedzkiego producenta modele pomp różnią się kilkoma parametrami, dzięki czemu doskonale wpisują się w różnorodne potrzeby użytkowników. Koniecznie należy zwrócić uwagę na takie parametry jak maksymalna wysokość podnoszenia i samozasysania, maksymalna wydajność oraz moc silnika. Im te parametry są wyższe, tym lepszą wydajność będzie miała dana pompa. Ważna jest także pojemność zbiornika paliwa oraz waga maszyny.