Pielęgnacja ogrodu wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi i urządzeń. Na wyposażeniu każdego ogrodnika musi znaleźć się kosiarka i podkaszarka, czyli maszyny pozwalające w łatwy sposób zadbać o trawnik. Jednak samo koszenie może nie wystarczyć do uzyskania pięknego efektu. Warto zadbać o odpowiednie napowietrzenie gleby oraz okresowe jej oczyszczenie i rozluźnienie. W tym celu wykorzystuje się właśnie wertykulatory i aeratory, które doskonale spulchniają podłoże oraz wspomagają wchłanianie wody i składników odżywczych. W naszej ofercie znajdują się profesjonalne i niezawodne maszyny ogrodnicze znanych marek. Poznaj nasz asortyment!

Wyświetlanie 1–15 z 19 wyników

-5%
wertykulator 38 e

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 38 E Comfort

569,00 
-12%
HUSQVARNA Skaryfikator S 138C

HUSQVARNA Skaryfikator S 138C

1059,00 
-11%
TORO Skaryfikator Wertykulator 54610

TORO Skaryfikator Wertykulator 54610

2790,00 
-5%
AL-KO Aerator akumulatorowy AR 1835 18V

AL-KO Aerator akumulatorowy AR 1835 18V

949,00 
-5%
wertykulator al-ko sf 4036

AL-KO Wertykulator Akumulatorowy SF 4036 (Zestaw)

1709,00 
HUSQVARNA Skaryfikator S 138i

HUSQVARNA Skaryfikator S 138i

2699,00 
HUSQVARNA Skaryfikator S 500 PRO

HUSQVARNA Skaryfikator S 500 PRO

5990,00 
-4%Nowy
Wałek z nożami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

Wałek z nożami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

129,00 
-4%Nowy
Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

129,00 
-7%Nowy
Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 38 P

Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 38 P

135,00 
-5%
wertykulator al-ko 36 e

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36 E Comfort

664,00 
-5%
AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36.8 E Comfort

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36.8 E Comfort

664,00 
-5%
wertykulator spalinowy al-ko 38 p

AL-KO Wertykulator Spalinowy Combi 38 P Comfort

1424,00 
-5%
ertykulator spalinowy al-ko solo 518

AL-KO Wertykulator Spalinowy Solo 518

3514,00 
-6%
BILLY GOAT Wertykulator Spalinowy CR550HCEU

BILLY GOAT Wertykulator Spalinowy CR550HCEU

10990,00 

Wertykulator ogrodowy – jakie ma zastosowanie?

Wertykulator, jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie do wertykulacji gleby. Zabieg ten wykonuje się w celu zwiększenia napowietrzenia gleby. W efekcie do korzeni trawy dociera większa ilość odżywczego tlenu i niezbędnych składników wpływających na wygląd i kondycję trawnika. Wertykulację warto przeprowadzać dwa razy w roku, najlepiej po drugim koszeniu, wczesną wiosną, a następnie wczesną jesienią przed nadejściem mrozów. Wertykulatory to urządzenia zasilane energią elektryczną lub paliwem. Na rynku występują także modele ręczne. Wszystkie wyposażone są w listwę z pionowymi ostrzami, która obracając się, nacina i usuwa darń, zeschłą trawę, chwasty i mech.

Jakie są rodzaje wertykulatorów? Na co się zdecydować?

W sprzedaży dostępne są różne modele wertykulatorów, zróżnicowane między innymi pod względem rodzaju zasilania. Do najpopularniejszych typów należą narzędzia ręczne, które mają niewielki rozmiar, są lekkie i poręczne, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w małych, przydomowych ogródkach. Trudno sobie jednak wyobrazić, by z ich pomocą pielęgnować duży ogród. Dlatego, aby ułatwić sobie pracę, warto zdecydować się na jeden z poniższych typów wertykulatorów.

Wertykulator spalinowy

Wertykulatory spalinowe to urządzenia przeznaczone do pielęgnacji dużych połaci trawy. Często wykorzystywane są do wertykulacji boisk piłkarskich. Wyróżniają się dużą mocą, co przekłada się na wygodę i efektywność pracy. Brak przewodu elektrycznego sprawia, że operator ma zapewnioną pełną swobodę ruchów.

Wertykulator elektryczny

Wertykulatory elektryczne, podobnie jak spalinowe, również bardzo dobrze sprawdzą się w dużych ogrodach. Do największych zalet tych urządzeń możemy zaliczyć dużą moc, cichą pracę oraz brak emisji spalin do środowiska. Należy pamiętać, że wertykulatory elektryczne wymagają podłączenia do gniazda sieciowego, przez co mają one ograniczony zasięg.

Wertykulator akumulatorowy

Alternatywnym rozwiązaniem są wertykulatory akumulatorowe łączące w sobie zalety urządzeń spalinowych i elektrycznych. Modele zasilane baterią są bardzo ciche i łatwe w obsłudze oraz nie emitują szkodliwych spalin.

Wertykulator aerator – uniwersalne i funkcjonalne urządzenie 2w1

W pracach ogrodniczych często wykorzystywanymi urządzeniami są również aeratory, których zadaniem, podobnie jak w przypadku wertykulatorów, jest napowietrzenie trawnika. Jednak w tym przypadku podłoże nie jest nacinane, lecz nakłuwane przez specjalne kolce zamontowane na wałku. Aeracja poprawia wnikanie wody i nawozów, dzięki czemu zwiększają się możliwości regeneracyjne trawy, która jest bardziej odporna na uszkodzenia i tworzy zdrowszy, bardziej zwarty dywan. Kompletując sprzęt do ogrodu, nie musisz kupować dwóch maszyn osobno. Doskonałym wyborem będzie aerator-wertykulator, czyli urządzenie z wymiennymi wałkami do aeracji i wertykulacji gleby.

Wybierz wertykulator znanych i cenionych marek

Wybierając wertykulator ogrodowy, warto stawiać na urządzenia znanych producentów. Są one wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia komponentów. Są także bardzo wygodne i łatwe w obsłudze. W ofercie sklepu otoelektro.pl znajdziesz wertykulatory Husqvarna czy wertykulatory AL-KO. Wśród najpopularniejszych i cenionych urządzeń są także wertykulatory BILLY GOAT oraz STIGA. Wybór wertykulatora jest bardzo ważny dla utrzymania pięknego trawnika. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić właściwości danego urządzenia, aby upewnić się, że spełni on nasze wymagania.