Kosiarki do trawy w ofercie sklepu otoelektro.pl dostępne są w szerokiej gamie modeli, dlatego z łatwością każdy dopasuje odpowiednią maszynę do swoich potrzeb. W przypadku posiadaczy małych i średnich trawników doskonałym wyborem są kosiarki mulczujące elektryczne. Na jaki model się zdecydować? W otoelektro.pl znajdziesz urządzenia renomowanych marek, które wyposażono w bardzo wydajne silniki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

-21%
STIGA Combi 336c Kosiarka Elektryczna

STIGA Combi 336c Kosiarka Elektryczna

679,00 
-11%
STIGA Kosiarka Elektryczna Combi 340c

STIGA Kosiarka Elektryczna Combi 340c

999,00 

Kosiarka elektryczna mulczująca – czym jest mulczowanie?

Mulczowanie to bardzo skuteczna metoda pielęgnacji trawnika, umożliwiająca uzyskanie pięknej, gęstej i zielonej murawy. Polega na szatkowaniu skoszonej trawy na drobne kawałeczki, które pozostają na powierzchni trawnika. Do tego celu służą kosiarki mulczujące, wyposażone w specjalne noże, które rozdrabniają pokos. Odpowiednio rozdrobnione źdźbła trafiają z powrotem na trawnik jako bardzo odżywczy nawóz. Skoszona trawa stanowi źródło wielu cennych składników odżywczych, które użyźniają glebę i przyczyniają się do lepszego wzrostu trawy.

Kosiarki elektryczne z mulczowaniem – kryteria wyboru

Wybierając kosiarkę elektryczną z mulczowaniem, warto przyjrzeć się jej konstrukcji, materiałom wykonania i funkcjonalności. W otoelektro.pl znajdziesz urządzenia renomowanych marek, zaprojektowane i wykonane tak, by zapewniać, jak najwyższy komfort użytkowania. Warto wybierać kosiarki, które oprócz mulczowania oferują również zbieranie do kosza. Bardzo przydatna jest możliwość regulowania wysokości koszenia, uchwyt transportowy, czy regulowana kierownica. Nie bez znaczenia jest też moc urządzenia oraz szerokość koszenia. Do skoszenia 600 – 800 metrów kwadratowych trawnika – dobrym wyborem będą urządzenia o mocy 1500 – 1700 W. Oprócz modeli elektrycznych posiadamy także mocne i wydajne kosiarki mulczujące spalinowe oraz lekkie i ciche kosiarki mulczujące akumulatorowe.

Kosiarki elektryczne mulczujące – zalety

Elektryczne kosiarki mulczujące są doskonałym wyborem dla właścicieli ogrodów, którzy szukają wygodnego i przyjaznego dla środowiska sposobu na utrzymanie swoich trawników w idealnym stanie. Jedną z głównych zalet elektrycznej kosiarki mulczującej jest bardzo cicha praca, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do użytku w obszarach mieszkalnych. Inną kluczową cechą elektrycznych kosiarek mulczujących jest ich zdolność do rozdrabniania ścinków trawy, co pomaga w nawożeniu trawnika i utrzymaniu go w odpowiedniej kondycji. Są one również lżejsze i bardziej zwrotne niż kosiarki spalinowe, co ułatwia ich użytkowanie przez dłuższy czas.

FAQ:

Jaka kosiarka elektryczna z mulczowaniem?

Kosiarka elektryczna z mulczowaniem to idealny wybór do małych i średnich ogrodów. Najważniejszymi parametrami, które wpływają na wydajność i jakość koszenia, są: moc silnika oraz szerokość koszenia. Do skoszenia trawnika o powierzchni 400-600 m2 dobrym rozwiązaniem są kosiarki o mocy 1400 – 1600 W.