Utrzymanie porządku na posesji i w ogrodzie to zadanie wymagające odpowiedniej staranności i regularności. Można je sobie znacznie ułatwić kupując bardzo przydatne i nowoczesne urządzenia, takie jak zamiatarki. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie, a szczególnie tym o dużej powierzchni, gdzie używanie ręcznych mioteł byłoby bardzo męczące i długotrwałe. W sklepie internetowym otoelektro.pl oferujemy zamiatarki znanych i lubianych marek. Maszyny te charakteryzują się łatwością obsługi, wydajnością, skutecznością w zamiataniu różnych powierzchni i niezawodnością. U nas kupisz modele bardzo funkcjonalne, które pomogą Ci usunąć liście i inne zanieczyszczenia, w okresie zimowym posłużą do odśnieżenia ścieżek i podjazdu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

STIGA Zamiatarka Spalinowa SWS 800 G

STIGA Zamiatarka Spalinowa SWS 800 G

4399,00 
-9%
STIGA Zamiatarka Spalinowa SWS 800 GE

STIGA Zamiatarka Spalinowa SWS 800 GE

4549,00 
STIGA Zamiatarka Ręczna SWP 355

STIGA Zamiatarka Ręczna SWP 355

1499,00 

Zamiatarka – co to jest i do czego służy?

Zamiatarki, to obok kosiarki do trawy, pilarek, sekatorów i dmuchaw do liści niezbędne urządzenia, jakie muszą znaleźć się na wyposażeniu każdego posiadacza ogrodu. Zamiatarki wykorzystywane są także przez profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się utrzymaniem terenów zielonych. Jeśli chodzi o przywracanie porządku i czystości na terenie ogrodu, zamiatarki nie mają sobie równych. Biją na głowę tradycyjne metody zamiatania i znacznie skracają czas potrzebny na uporządkowanie dużego terenu. Dodatkowo są zdecydowanie bardziej skutecznie i dokładne.

Zamiatarki to urządzenia pchane wyposażone w obrotowe szczotki, które z łatwością usuwają opadłe liście, fragmenty skoszonej trawy, gałązki, piasek, ziemię oraz kurz i pył z różnych powierzchni. Zamiatarki doskonale nadają się do kostki brukowej i płyt chodnikowych. Niektóre modele wyposażone są w pojemny kosz na odpady, który jeszcze bardziej usprawnia i przyspiesza pracę. Zamiatarki są bardzo łatwe w obsłudze i manewrowaniu. Co więcej, nie są to urządzenia jednosezonowe. Wiele modeli znanych marek, np. zamiatarki STIGA można używać przez cały rok.

Rodzaje zamiatarek ze względu na rodzaj napędu

Zamiatarki ogrodowe to urządzenia niezbędne do utrzymania czystego i zadbanego ogrodu. Występują one w różnych typach, różniących się przede wszystkim rodzajem napędu. W sprzedaży występują zamiatarki ręczne, a także większe zamiatarki spalinowe. Modele ręczne są napędzane siłą pchającą wywieraną przez użytkownika. Są proste w obsłudze, lekkie i nie generują hałasu. Mogą jednak wymagać większego wysiłku fizycznego w porównaniu do innych typów. Sprawdzą się w małym przydomowym ogrodzie, na tarasie, a także wewnątrz pomieszczeń, np. w celu posprzątania kurzu i pyłu po remoncie.

Zamiatarki ogrodowe spalinowe to potężne maszyny, mogące skutecznie posprzątać duże ogrody lub podwórka. Stworzone są do ciężkich zadań. Urządzenia spalinowe zasilane są mieszanką paliwową, dzięki czemu są niezależne od przewodów zasilających lub akumulatorów, ale przekłada się to również na wyższe koszty eksploatacji. Jeśli jednak wymagasz jak najwyższej wydajności i mocy niezbędnej do utrzymania czystości na dużej powierzchni, zamiatarka spalinowa sprawdzi się doskonale. Tego typu maszyny są chętnie wykorzystywane przez firmy zajmujące się sprzątaniem terenów publicznych, parków, skwerów, a także obiektów sportowych czy parkingów.

Jakie są zalety stosowania zamiatarek?

Zamiatarki ogrodowe oferują liczne korzyści zarówno dla właścicieli nieruchomości mieszkalnych, jak i terenów komercyjnych. Zapewniają wydajny i skuteczny sposób czyszczenia przestrzeni zewnętrznych, usuwając liście, ścinki trawy i inne zanieczyszczenia z trawników oraz innych części ogrodów i posesji. Nie tylko poprawia to estetykę nieruchomości, ale także sprzyja poprawie kondycji gleby, zapobiegając gromadzeniu się szkodliwych odpadków organicznych, które utrudniają przenikanie składników odżywczych.

Zamiatarki ogrodowe są również łatwe w obsłudze i mają ergonomiczne uchwyty. Niektóre modele posiadają regulację wysokości szczotki i kąta zamiatania, co umożliwia dostosowanie urządzenia do różnych potrzeb związanych z kształtowaniem krajobrazu. Co więcej, są one narzędziem oszczędzającym czas, znacznie zmniejszając nakład pracy i czas potrzebny na pielęgnację ogrodu. Dlatego też stosowanie zamiatarek ogrodowych jest praktycznym i korzystnym wyborem dla każdego ogrodnika.

Jakie są kryteria wyboru zamiatarki?

Wybierając zamiatarkę, musisz koniecznie zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Wśród nich możemy wyróżnić rodzaj napędu. W zależności od potrzeb i wielkości terenu możesz zdecydować się na zamiatarkę ręczną lub wybrać bardziej wydajną zamiatarkę spalinową. Warto zwrócić uwagę na wielkość i szerokość szczotek oraz materiał, z jakiego są wykonane. Dobrze zaprojektowana zamiatarka powinna mieć ergonomiczny i regulowany uchwyt, który można dopasować do preferencji użytkownika.

Jeśli zamiatarka jest wyposażona w zbiornik na zbierane odpady, warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Większa pojemność oznacza mniejszą konieczność częstego opróżniania. Bardzo przydatne mogą być rozwiązania dotyczące przechowywania zamiatarki, takie jak składane rękojeści, zwłaszcza jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią do przechowywania.