Posiadając nawet niewielki trawnik, musisz zainwestować w wysokiej jakości kosiarkę. Jest to jedno z najpopularniejszych i najbardziej niezbędnych urządzeń, jakie muszą znaleźć się w każdym ogrodzie. Jednak nawet najlepsza kosiarka nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie odpowiednio eksploatowana. Z czasem, pewne elementy ulegają zużyciu, a jednym z nich jest nóż tnący, którego stan należy regularnie kontrolować. Niesprawny lub uszkodzony nóż należy wymienić na nowy. W naszym sklepie znajdziesz noże do kosiarek znanych i lubianych marek.

Wyświetlanie 1–15 z 20 wyników

AL-KO Nóż do kosiarki 5.1 Sp-s

AL-KO Nóż do kosiarki 5.1 Sp-s

95,00 
-11%
STIGA Nóż do kosiarki 44M Combi 46

STIGA Nóż do kosiarki 44M Combi 46

79,00 
STIGA Nóż do kosiarki 46Ł Turbo 47

STIGA Nóż do kosiarki 46Ł Turbo 47

79,00 
STIGA Nóż do kosiarki 51Ł Turbo 53

STIGA Nóż do kosiarki 51Ł Turbo 53

87,00 
STIGA Nóż do kosiarki 51M Combi 53

STIGA Nóż do kosiarki 51M Combi 53

79,00 
-11%
STIGA Nóż do kosiarki 55S Combi 55

STIGA Nóż do kosiarki 55S Combi 55

79,00 
STIGA Nóż do kosiarki Collector / Combi 36 E

STIGA Nóż do kosiarki Collector / Combi 36 E

59,00 
STIGA Nóż do kosiarki Twinclip 55

STIGA Nóż do kosiarki Twinclip 55

239,00 
nóż al-ko do kosiarki comfort 34 e

AL-KO Nóż Rozdrabniający 34 cm

79,00 
nóż do kosiarki al-ko comfort 40 e

AL-KO Nóż Rozdrabniający 40 cm

99,00 
AL-KO Nóż Rozdrabniający 46cm

AL-KO Nóż Rozdrabniający 46cm

120,00 
-17%
HUSQVARNA Nóż do LC 140

HUSQVARNA Nóż do LC 140

95,00 
-15%
HUSQVARNA Nóż do LC 151S

HUSQVARNA Nóż do LC 151S

113,00 
-16%
HUSQVARNA Nóż zbierający do LC 247

HUSQVARNA Nóż do LC 347V

108,00 
-18%
HUSQVARNA Nóż do LC 353V

HUSQVARNA Nóż do LC 353V

115,00 

Wysokiej jakości noże – niezbędne w każdej kosiarce

Sprawny układ tnący z odpowiednio naostrzonym nożem to gwarancja efektywności i wygody podczas koszenia trawy. To właśnie nóż wpływa na skuteczność całego procesu. Element ten pod wpływem użytkowania może się zużywać. Praca kosiarką z mocno stępionym i zdeformowanym nożem nie należy do przyjemności, a co gorsza – bardzo mocno obciąża silnik maszyny, w wyniku czego może dojść do awarii. Dlatego tak ważne jest regularne ostrzenie i sprawdzanie stanu noża. Jeśli na jego powierzchni zostaną wykryte jakiekolwiek ubytki i uszkodzenia, należy go niezwłocznie wymienić. W naszym sklepie internetowym oferujemy wysokiej jakości noże do kosiarki spalinowej, elektrycznej czy akumulatorowej o różnych parametrach. Różnią się między innymi kształtem i zastosowaniem. Niektóre przeznaczone są do kosiarek z koszem, a inne do mulczowania pokosu.

Jakie wyróżniamy rodzaje noży do kosiarki?

Noże do kosiarek dzielimy na proste i profilowane. Te pierwsze wyróżniają się prostym kształtem z lekko zakrzywionymi brzegami na końcach. Tego typu noże wykorzystywane są w kosiarkach bez kosza na pokos. Z kolei modele profilowane mają mocno wygięte końcówki, przypominające łopatki. Generują one większą siłę odśrodkową podczas pracy kosiarki, co sprawia, że nóż nie pozostawia skoszonej trawy na trawniku, lecz wyrzuca ją do kosza. Noże profilowane stosowane są również w modelach kosiarek z wyrzutem bocznym. Kolejnym rodzajem jest nóż mulczujący do kosiarki posiadający specjalnie uformowane i mocno naostrzone brzegi, dzięki czemu nie tylko tnie, ale również rozdrabnia pokos. Co więcej, ostrza mulczujące zwiększają przepływ powietrza, co sprawia, że skoszona trawa, zanim opadnie na powierzchnię gleby, jest kilkukrotnie mielona. Pokos jest bogaty w cenne składniki odżywcze, które poprawiają kondycję trawnika.

Na jakie parametry zwracać uwagę wybierając noże do kosiarki?

Dopasowując nóż do kosiarki, należy sprawdzić długość ostrza, mierząc po przekątnej, od jednej do drugiej krawędzi. Różnica między nowym a starym ostrzem nie powinna przekraczać 1 cm. Po zamontowaniu noża odległość od obudowy powinna wynosić co najmniej 1,5 cm. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie średnicy otworu centralnego noża tnącego, która musi odpowiadać średnicy śruby napędowej. Zapewnia to stabilne osadzenie noża, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa użytkowania. W przypadku noży do kosiarek z dodatkowymi otworami bocznymi należy upewnić się, że odpowiadają one wielkością bocznym elementom na piaście kosiarki. Jeśli chcesz mieć pewność, że nóż będzie pasował do kosiarki, najlepszym rozwiązaniem jest wybór noża dedykowanego konkretnemu modelowi urządzenia. W otoelektro.pl oferujemy noże do kosiarek takich marek jak AL-KO, STIGA i HUSQVARNA.

Odpowiedni nóż do kosiarki – gwarancja idealnie przyciętego trawnika

Koszenie trawnika kosiarką z niesprawnym nożem jest nieefektywne i niebezpieczne oraz może doprowadzić do uszkodzenia silnika. Aby utrzymać swoje urządzenie w nienagannym stanie, należy regularnie sprawdzać noże, a w razie potrzeby naostrzyć je lub wymienić na nowe. Jeśli chcesz wydłużyć żywotność noży, wybierz produkty wysokiej jakości oraz starannie czyść ostrza po każdym użyciu kosiarki. Wymieniając noże na nowe, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i załóż rękawice ochronne, które zapobiegną skaleczeniu. Odłącz przewód od świecy zapłonowej w kosiarce spalinowej oraz wyjmij akumulator w przypadku kosiarki akumulatorowej. W ten sposób unikniesz przypadkowego uruchomienia kosiarki podczas prac konserwacyjnych.