W każdym ogrodzie, oprócz kosiarki, musi znaleźć się odpowiedni wertykulator, czyli urządzenie służące do spulchniania i napowietrzania gleby. Tego typu sprzęt jest bardzo popularny i chętnie wykorzystywany przez ogrodników. Jego użycie jest niezbędne, jeśli chcemy uzyskać piękny i zadbany teren zielony przed domem lub w ogrodzie. W ofercie sklepu internetowego otoelektro.pl znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych i niezawodnych urządzeń znanych marek, w tym wertykulatory spalinowe AL-KO, które pomogą odpowiednio zadbać o trawnik. Sprawdź, co przygotowaliśmy i wybierz model, który najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

-5%
wertykulator spalinowy al-ko 38 p

AL-KO Wertykulator Spalinowy Combi 38 P Comfort

Original price was: 1551,00 zł.Current price is: 1473,00 zł.
-5%
ertykulator spalinowy al-ko solo 518

AL-KO Wertykulator Spalinowy Solo 518

Original price was: 3828,00 zł.Current price is: 3637,00 zł.

Wertykulator – co to jest i do czego służy?

W pielęgnacji trawnika ważne jest nie tylko regularne koszenie czy podkaszanie. Od czasu do czasu warto zadbać o glebę, której kondycję pogarsza gruba warstwa filcu. Wszelkie obumarłe rośliny, chwasty i zeschła trawa znacznie utrudniają przenikanie składników odżywczych do korzeni, co przekłada się na pogorszenie walorów estetycznych trawnika. Wertykulator to urządzenie spalinowe lub elektryczne, które dzięki specjalnym ostrzom nacina i usuwa starą darń. W efekcie gleba staje się lepiej napowietrzona i rozluźniona. Wertykulacja zapewnia lepsze wnikanie w glebę składników odżywczych, dzięki czemu trawnik staje się gęsty, intensywnie zielony i zwarty. Zabieg ten warto przeprowadzić wczesną wiosną, aby zregenerować i odżywić glebę po miesiącach zimowych oraz wczesną jesienią przed wystąpieniem pierwszych przymrozków.

Jakie wyróżniamy rodzaje wertykulatorów?

W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele modeli wertykulatorów, które różnią się od siebie wieloma parametrami. Główna różnica dotyczy przede wszystkim rodzaju zasilania. Na rynku możemy spotkać się z narzędziami ręcznymi, jednak sprawdzą się one jedynie w małych, przydomowych ogródkach. Jeśli jednak do pielęgnacji jest duży trawnik, warto wybierać wertykulatory spalinowe, które pod względem wydajności i mocy nie mają sobie równych. Brak kabla sprawia, że zasięg wertykulatora spalinowego jest nieograniczony oraz zapewnia pełną swobodę ruchów operatorowi.

Jaki wertykulator wybrać?

Podczas wyboru wertykulatora warto przyjrzeć się kilku ważnym parametrom, które wpływają na wydajność urządzenia i wygodę użytkowania. Sprzęt ogrodowy powinien być dostosowany do wielkości trawnika. Bardzo ważna jest moc silnika, a także szerokość i głębokość robocza. Wysokiej klasy wertykulator spalinowy marki AL-KO jest doskonale wyważony, co przekłada się na komfort pracy.

Dlaczego warto wybrać wertykulator spalinowy AL-KO?

Wysokiej klasy AL-KO wertykulator spalinowy do trawy wyposażony jest w mocny silnik zaprojektowany z myślą o dużych trawnikach. Brak kabla zasilającego znacznie ułatwia dotarcie do odległych obszarów ogrodu i różnych zakamarków. Doskonale sprawdza się na mocno zniszczonych trawnikach i twardych podłożach. Wysokiej jakości urządzenia wertykulujące marki AL-KO zbierają darń i martwe resztki roślin do pojemnego kosza, dzięki czemu nie ma potrzeby ich zgarniania. W ofercie sklepu otoelektro.pl znajdziesz funkcjonalne urządzenia 2w1 wyposażone w wymienne wałki do wertykulacji i aeracji gleby.