Łatwe w użytkowaniu, lekkie, wydajne i przyjazne środowisku – tak w skrócie można opisać kosiarki do trawy zasilane energią elektryczną, które znajdziesz w naszej ofercie. W otoelektro.pl mamy bardzo szeroki asortyment modeli znanych i lubianych marek. Kosiarki elektryczne idealnie poradzą sobie z koszeniem niewielkiego trawnika w przydomowym ogrodzie. Są bardzo zwrotne i łatwe w manewrowaniu. Z łatwością docierają w ciasne i trudno dostępne miejsca. Po zakończeniu prac można je złożyć, aby zaoszczędzić miejsca w garażu czy schowku. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi elektrycznymi kosiarkami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

-21%
STIGA Combi 336c Kosiarka Elektryczna

STIGA Combi 336c Kosiarka Elektryczna

679,00 
-10%
husqvarna kosiarka elektryczna LC 141c

HUSQVARNA Kosiarka Elektryczna LC 141c

1389,00 
-11%
STIGA Kosiarka Elektryczna Combi 340c

STIGA Kosiarka Elektryczna Combi 340c

999,00 
-17%
HUSQVARNA Nóż do LC 140

HUSQVARNA Nóż do LC 140

95,00 
-15%
HUSQVARNA Nóż do LC 151S

HUSQVARNA Nóż do LC 151S

113,00 
-16%
HUSQVARNA Nóż zbierający do LC 247

HUSQVARNA Nóż do LC 347V

108,00 
-18%
HUSQVARNA Nóż do LC 353V

HUSQVARNA Nóż do LC 353V

115,00 
-15%
HUSQVARNA Nóż mulczujący do kosiarki LB 253S

HUSQVARNA Nóż mulczujący do kosiarki LB 253S

115,00 
-15%
HUSQVARNA Nóż mulczujący do LB 251S

HUSQVARNA Nóż mulczujący do LB 251S

112,00 
-17%
HUSQVARNA Nóż mulczujący do LC141

HUSQVARNA Nóż mulczujący do LC141

95,00 
-17%Wyprzedane
HUSQVARNA Nóż mulczujący do LC141

HUSQVARNA Nóż mulczujący do LC141c

95,00 
-15%
HUSQVARNA Nóż zbierający do LC 247

HUSQVARNA Nóż zbierający do LC 247

110,00 
-5%
kosiarka comfort 34 e

AL-KO Kosiarka Elektryczna Comfort 34 E

636,00 
-5%
AL-KO Kosiarka Elektryczna Comfort 40 E

AL-KO Kosiarka Elektryczna Comfort 40 E

759,00 
-5%
AL-KO Kosiarka Elektryczna Silver 46.4 E Comfort 3w1

AL-KO Kosiarka Elektryczna Silver 46.4 E Comfort 3w1

1329,00 

Elektryczne kosiarki do trawy – najważniejsze zalety

Kosiarki elektryczne są bardzo popularne wśród właścicieli niewielkich trawników w ogrodzie. Stanowią idealną alternatywę dla dużych i ciężkich kosiarek spalinowych, które raczej nie sprawdzą się do zastosowań domowych. Modele elektryczne nie emitują szkodliwych spalin, dzięki czemu są bardzo ekologicznymi urządzeniami. Są również bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji. W przeciwieństwie do kosiarek spalinowych, kosiarki elektryczne nie wymagają dolewania paliwa, wymiany oleju lub świec zapłonowych, co zmniejsza całkowity koszt eksploatacji. Kosiarki elektryczne są również znacznie cichsze niż kosiarki zasilane benzyną, dlatego są świetną opcją, jeśli chcesz przeprowadzić niezbędne prace w ogrodzie bez przeszkadzania sąsiadom.

Kosiarki elektryczne do trawy – kryteria wyboru

Lekka kosiarka elektryczna z koszem to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać piękny, równo skoszony i uporządkowany trawnik. Jeśli chodzi o wybór elektrycznej kosiarki do trawy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, trzeba ustalić, czy potrzebna jest kosiarka z napędem, czy nie. Kosiarki elektryczne z napędem mają tę zaletę, że nie trzeba ich pchać. Silnik napędza koła, co znacznie odciąża operatora. Jednak kosiarki elektryczne bez napędu są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w konserwacji.

Kolejną bardzo ważną cechą każdej kosiarki elektrycznej jest moc silnika. Im większy ogród, tym mocniejsza kosiarka będzie potrzebna. Należy wybierać urządzenia o mocy co najmniej 1 kW. Taka moc wystarczy, aby skosić gęstą trawę w ogrodzie. Ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kosiarki elektrycznej, jest szerokość koszenia, która decyduje o tym, jak szybko i efektywnie kosiarka może ściąć trawnik. Większa szerokość pozwoli pokryć więcej terenu w krótszym czasie, co pozwala przyspieszyć tempo prac.

Należy również zwrócić uwagę na różne dodatkowe funkcje jak regulowana wysokość koszenia, łatwość manewrowania, ergonomia pracy, regulacja wysokości uchwytu, możliwość złożenia oraz dostępne metody koszenia (zbieranie do kosza / wyrzut tylny / mulczowanie).

Jakie kosiarki elektryczne znajdziesz w otoelektro.pl?

W sklepie otoelektro.pl znajdziesz kosiarki elektryczne najbardziej renomowanych marek na rynku. Kosiarki elektryczne HUSQVARNA w otoelektro.pl są znane ze swojej solidności i trwałości, co czyni je idealnym wyborem dla osób oczekujących maksymalnej niezawodności. Kosiarki elektryczne STIGA są zaprojektowane z myślą o precyzji i łatwości obsługi, dzięki czemu są idealne do mniejszych trawników. Kosiarki elektryczne AL-KO są lekkie i łatwe w manewrowaniu, co czyni je idealnymi dla właścicieli przydomowych ogródków i działek. Bogato wyposażony sklep internetowy otoelektro.pl to miejsce, w którym bez wychodzenia z domu kupisz idealną kosiarkę elektryczną do swojego trawnika.

FAQ:

Kosiarka elektryczna czy spalinowa?

Kosiarki elektryczne to najlepsze rozwiązanie dla posiadaczy niewielkich trawników. Wiele z dostępnych modeli to zaawansowane technologicznie urządzenia z różnymi udogodnieniami. Kosiarka elektryczna z mulczowaniem czy kosiarka elektryczna z napędem znacznie ułatwi pielęgnowanie murawy. Z kolei kosiarki spalinowe nie wymagają podłączenia do prądu, przez co lepiej sprawdzą się w dużych ogrodach.


Kosiarka elektryczna czy akumulatorowa?

Kosiarki elektryczne oraz akumulatorowe są bardzo ciche i ekologiczne. Idealnie sprawdzają się w domowych ogródkach. Dużą zaletą modeli akumulatorowych jest brak kabla zasilającego, co znacznie zwiększa możliwości i zasięg urządzenia pozwalając dotrzeć w różne zakamarki trawnika.