Zadbany ogród to wizytówka każdego domu. Posiadanie terenu zielonego na terenie posesji wiąże się jednak z koniecznością wykonywania wielu prac, mających zapewnić odpowiednią czystość ogrodu. Warto sobie to ułatwić inwestując w kilka przydatnych urządzeń, takich jak odkurzacze do liści. Maszyny te są niezastąpione w porządkowaniu wszystkich stref w ogrodzie. Szczególnie dobrze sprawdzają się na dużych powierzchniach. Wykorzystywane są także przez profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją miejskich parków i skwerów. W naszym sklepie znajdziesz odkurzacze w szerokiej gamie modeli różniące się między innymi wielkością, zastosowaniem czy rodzajem zasilania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

-5%
AL-KO ODKURZACZ - DMUCHAWA LBV 4090

AL-KO ODKURZACZ – DMUCHAWA LBV 4090

1234,00 
-4%
BILLY GOAT Odkurzacz KV601SPEU

BILLY GOAT Odkurzacz KV601SPEU

11690,00 
BILLY GOAT Odkurzacz QV900HSPEU

BILLY GOAT Odkurzacz QV900HSPEU

33640,00 
-6%
BILLY GOAT Odkurzacz TKV601SPEU

BILLY GOAT Odkurzacz TKV601SPEU

12890,00 
BILLY GOAT Ssawa Naburtowa DL1802VEEU

BILLY GOAT Ssawa Naburtowa DL1802VEEU

35670,00 
BILLY GOAT Ssawa Naburtowa DL2901VEEU

BILLY GOAT Ssawa Naburtowa DL2901VEEU

54058,00 
BILLY GOAT Ssawa Naburtowa DL3701VEEU

BILLY GOAT Ssawa Naburtowa DL3701VEEU

61380,00 
-21%
STIGA Dmuchawa Elektryczna BL 130c V

STIGA Dmuchawa Elektryczna BL 130c V

424,00 
-5%
AL-KO Odkurzacz Do Liści 442 SbA

AL-KO Odkurzacz Do Liści 442 SbA

949,00 
-5%
AL-KO Odkurzacz Spalinowy Solo Comfort 750 P

AL-KO Odkurzacz Spalinowy Solo Comfort 750 P

3419,00 

Jakie zastosowanie mają odkurzacze do liści?

Regularne usuwanie liści z trawnika jest istotne z kilku powodów. Przede wszystkim, liście, które gromadzą się na powierzchni trawnika, mogą blokować dostęp składników odżywczych, powietrza i światła do gleby. To z kolei może prowadzić do osłabienia wzrostu trawy i innych krzewów rosnących w ogrodzie oraz powstawania obszarów żółknięcia lub obumierania roślin. Usunięcie liści z trawnika poprawia również wygląd i walory estetyczne przestrzeni zielonej. Czysty trawnik wygląda bardziej schludnie i elegancko, co przekłada się na atrakcyjność całej posesji i ogrodu. Aby zachować zdrowy i piękny trawnik, należy zadbać o regularne usuwanie liści, zwłaszcza w okresach ich wzmożonego opadania w miesiącach jesiennych. Można to zrobić za pomocą tradycyjnych narzędzi ręcznych, takich jak grabie, jednak zdecydowanie łatwiej i sprawniej przebiegnie praca z wykorzystaniem profesjonalnego odkurzacza do liści.

Jakie są rodzaje odkurzaczy do liści dostępne w sprzedaży?

  • Odkurzacze do liści na kołach z silnikiem spalinowym – mocne i wydajne urządzenia wyposażone są w silnik spalinowy, zapewniający dużą siłę ssącą. Skutecznie zbierają liście oraz inne organiczne odpadki. Dostępne są modele wyposażone w napęd oraz obrotowe koła przednie, co znacznie ułatwia pracę i manewrowanie. Są idealne do dużych przestrzeni jak parki, miejskie lasy, boiska piłkarskie czy tereny zielone o większej powierzchni.
  • Odkurzacze do liści z rozdrabniaczem – te maszyny nie tylko zbierają liście i gałęzie, ale także rozdrabniają je na mniejsze kawałki. Rozdrabnianie pozwala zmniejszyć objętość odpadów, co ułatwia ich składowanie i kompostowanie. W tej kategorii znajdują się ssawy naburtowe, czyli duże odkurzacze, które można zamontować na przyczepach pojazdów, umożliwiając efektywne zbieranie liści na obszarach o dużej powierzchni.
  • Odkurzacze ręczne – to mniejsze, poręczne urządzenia do prac przydomowych, które są idealne do czyszczenia małych ogrodów, podjazdów, tarasów czy innych niewielkich przestrzeni. Zwykle zasilane są akumulatorowo, co znacznie zmniejsza poziom hałasu podczas pracy.

Co więcej, w sklepie otoelektro.pl dostępne są urządzenia 2w1, które łączą funkcjonalność odkurzacza i dmuchawy do liści. Te wszechstronne urządzenia umożliwiają skuteczne oczyszczenie obszaru z liści, fragmentów ściętej trawy, małych gałązek czy kamieni przy użyciu jednego narzędzia, co eliminuje konieczność zakupu dwóch urządzeń osobno.

Odkurzacz i dmuchawa – niezbędne urządzenia do porządkowania ogrodu

Dzięki odkurzaczom i dmuchawom pielęgnowanie i porządkowanie terenu ogrodu będzie bardzo łatwe i przyjemne. Są to urządzenia niezwykle przydatne z co najmniej kilku powodów. Za pomocą dmuchawy i odkurzacza szybko usuniesz liście, pył, kurz, piasek i inne drobne zanieczyszczenia organiczne, które zgromadziły się na ogrodowych ścieżkach, rabatach kwiatowych lub warzywno-owocowych, a także na tarasie czy balkonie. Oba urządzenia mogą być również wykorzystywane do oczyszczania trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny czy narożniki pomiędzy elewacją a podłożem.

Dmuchawy i odkurzacze pomogą odpowiednio przygotować ogród przed nadejściem zimy. W okresie jesiennym warto zdmuchnąć liście z trawnika, aby zapobiec tworzeniu się warstwy gnijącego materiału organicznego, który może znacznie pogorszyć kondycję gleby. Jeśli chodzi o wybór konkretnych urządzeń, sklep otoelektro.pl oferuje różne opcje, w tym dmuchawy spalinowe do liści, które są często stosowane na większych powierzchniach ze względu na swoją wydajność. Sklep oferuje także ciche i poręczne modele akumulatorowe, które są bardziej przyjazne dla środowiska i całkowicie niezależnie od dostępności gniazdka elektrycznego czy paliwa.