W sklepie internetowym otoelektro.pl oferujemy wysokiej klasy automatyczne roboty koszące znanych marek. Pozwalają one zaoszczędzić bardzo dużo energii i czasu. Doskonale sprawdzają się zarówno w bardzo dużych ogrodach, jak i w przydomowych ogródkach z niewielkim trawnikiem. Posiadamy najwyższej jakości maszyny zbudowane z solidnych komponentów. Wyróżniają się niezawodnością i funkcjonalnością oraz nowoczesnym designem. Inteligentny robot koszący to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodnika oraz niezwykle pracowity pomocnik w pielęgnacji trawnika.

Wyświetlanie 1–15 z 39 wyników

-20%
HUSQVARNA Robot Automower® 450X

HUSQVARNA Robot Automower® 450X

Original price was: 21990,00 zł.Current price is: 17499,00 zł.
-5%Nowy
AL-KO Robot Koszący Solo ROBOLINHO 2323 W

AL-KO Robot Koszący Solo ROBOLINHO 2323 W

Original price was: 8279,00 zł.Current price is: 7865,00 zł.
-5%Nowy
AL-KO Robot Koszący Solo ROBOLINHO 822 W

AL-KO Robot Koszący Solo ROBOLINHO 822 W

Original price was: 6209,00 zł.Current price is: 5899,00 zł.
husqvarna robot automower 305

HUSQVARNA Robot Automower® 305

6190,00 
-13%
robot husqvarna 310 mark II

HUSQVARNA Robot Automower® 310 Mark II

Original price was: 7990,00 zł.Current price is: 6990,00 zł.
-24%
HUSQVARNA Robot Automower® 315 Mark II

HUSQVARNA Robot Automower® 315 Mark II

Original price was: 9490,00 zł.Current price is: 7199,00 zł.
-27%
robot husqvarna automower 420

HUSQVARNA Robot Automower® 420

Original price was: 14190,00 zł.Current price is: 10390,00 zł.
-20%Nowy
HUSQVARNA Robot Automower® 430X NERA

HUSQVARNA Robot Automower® 430X NERA

Original price was: 18790,00 zł.Current price is: 14949,00 zł.
Nowy
HUSQVARNA Robot Automower® 450X NERA

HUSQVARNA Robot Automower® 450X NERA

24690,00 
-14%
HUSQVARNA Robot Automower® 550 EPOS

HUSQVARNA Robot Automower® 550 EPOS

Original price was: 28990,00 zł.Current price is: 24790,00 zł.
HUSQVARNA Automower® 105 Robot Koszący

HUSQVARNA Automower® 105 Robot Koszący

4699,00 
Husqvarna Moduł EPOS™ NERA 310E/410EX

Husqvarna Moduł EPOS™ NERA 310E/410EX

1349,00 
-13%
HUSQVARNA Robot Automower® 310E NERA

HUSQVARNA Robot Automower® 310E NERA

Original price was: 9990,00 zł.Current price is: 8649,00 zł.
-14%Nowy
HUSQVARNA Robot Automower® 320 NERA

HUSQVARNA Robot Automower® 320 NERA

Original price was: 13490,00 zł.Current price is: 11590,00 zł.
-5%
automower husqvarna 405X

HUSQVARNA Robot Automower® 405X

Original price was: 9990,00 zł.Current price is: 9500,00 zł.

Roboty koszące – jakie rodzaje są dostępne?

Roboty do koszenia trawy są zaprojektowane tak, aby działać w ogrodach i na trawnikach, zarówno na terenach ogrodzonych, jak i otwartych. Jeśli posiadasz trawnik nieogrodzony, możesz wyznaczyć konkretną strefę do koszenia za pomocą specjalnego przewodu ograniczającego, który można dokupić osobno lub wybrać model, który jest wyposażony w zestaw z przewodem Bardzo cienki przewód prowadzony jest po ziemi i przytwierdzany do niej za pomocą szpilek. Przewód można również wprowadzić na niewielką głębokość pod powierzchnię ziemi przy użyciu specjalnej maszyny.

Robot koszący bez przewodu ograniczającego to bardzo zaawansowane urządzenie wykorzystujące łączność WiFi, dzięki temu robot nie potrzebuje kabli ograniczających lub innego rodzaju systemów, które wyznaczają granice trawnika. Dzięki wykorzystaniu łączności WiFi robot koszący ma dostęp do danych w czasie rzeczywistym dotyczących wymiarów trawnika, przeszkód i innych czynników środowiskowych, co umożliwia mu odpowiednie dostosowanie strategii koszenia. Niektóre modele robotów koszących bezprzewodowych mają specjalną funkcję automatycznego mapowania, która pozwala na automatyczne wykrywanie konturu trawnika i mapowanie obszaru, który ma być koszony.

Inteligentne roboty koszące renomowanych marek

W otoelektro.pl posiadamy szeroką gamę modeli znanych i cenionych marek. Roboty koszące HUSQVARNA, STIGA, czy AL-KO to najwyższej klasy urządzenia wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Te innowacyjne maszyny wykorzystują WiFi, inteligentne czujniki i zaawansowane algorytmy do wyznaczania najbardziej efektywnej ścieżki, zapewniając równe i precyzyjne koszenie. Inteligentne roboty koszące HUSQVARNA, STIGA i AL-KO posiadają łatwe w obsłudze i czytelne interfejsy.

Roboty koszące HUSQVARNA

Roboty marki HUSQVARNA zachwycają swoją solidnością i niezawodnością. Oferują efektywne i wydajne koszenie w każdym terenie. Jeden z popularnych modeli robotów koszących Husqvarna to Automower – dostępny w kilku wersjach. Charakteryzuje się precyzyjnym koszeniem, cichą pracą, a także możliwością programowania harmonogramu koszenia z aplikacji mobilnej, co pozwala na wygodne i łatwe sterowanie robotem z dowolnego miejsca.

Roboty koszące STIGA

Kolejną propozycją, jaką znajdziesz w naszym sklepie są roboty koszące STIGA wyróżniające się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością i wydajnością. Wyposażone są w zaawansowane technologie, takie jak system nawigacji GPS, dzięki któremu robot potrafi szybko i sprawnie poruszać się po trawniku, bez ryzyka utknięcia lub zgubienia drogi.

Roboty koszące AL-KO

Firma AL-KO to niemiecki producent sprzętu ogrodniczego, w tym robotów koszących trawniki. Roboty koszące AL-KO mają bardzo wiele zalet. Wysoka jakość wykonania, łatwość obsługi oraz efektywne i wydajne koszenie, to tylko niektóre. Dostępne są w szerokiej gamie modeli mających różne wyposażenie, dzięki temu można z łatwością dopasować konkretny model do swoich potrzeb i wymagań.

Robot koszący – idealne bez względu na wielkość trawnika

Roboty koszące z oferty otoelektro.pl to urządzenia, które są w stanie obsłużyć duże obszary, takie jak parki, a nawet pola golfowe. Wyposażono je w baterie o dużej pojemności, a także w wydajne silniki. Warto zaznaczyć, że roboty przeznaczone do pracy na dużych obszarach, mogą pracować na zróżnicowanym terenie oraz w zmiennych warunkach pogodowych. Oczywiście wszystko zależy od wyposażenia danego modelu. Takie roboty często są wyposażone w bardziej zaawansowane systemy nawigacji, które pozwalają na płynne poruszanie się po trudnym terenie z dużą ilością wzniesień i nierówności.

Robot koszący może być także doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających mniejsze trawniki, które chcą zaoszczędzić czas i wysiłek związany z ich pielęgnacją. Kosiarki automatyczne zostały zaprojektowane tak, aby równomiernie i skutecznie ścinać trawę, niezależnie od wielkości trawnika. Są one również wyposażone w czujniki, które umożliwiają im poruszanie się wokół przeszkód i unikanie kolizji, dzięki czemu są bezpieczne w użyciu na małych trawnikach z dużą ilością nasadzeń.

Robot koszący – zalety i wady

Zalety robotów koszących:

  • Oszczędność czasu i energii,
  • bardzo cicha praca silnika elektrycznego,
  • pełna automatyzacja procesu koszenia trawy,
  • precyzyjne koszenie całego obszaru trawnika,
  • brak uciążliwego hałasu i spalin.

FAQ:

Robot koszący – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego robota koszącego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od specyfiki trawnika, na którym będzie pracował. Wśród najważniejszych kryteriów zakupu możemy wyróżnić: rozmiar trawnika, jego kształt i nachylenie oraz liczba przeszkód. W sprzedaży dostępne są roboty różniące się mocą silnika, pojemnością akumulatora, wielkością i funkcjonalnością. Do trawników o powierzchni 250-600 mkw najlepsze będą urządzenia o szerokości roboczej 18-22 cm, z kolei do większych ogrodów lepiej wybierać modele, które za jednym przejazdem skoszą około 30 centymetrów trawnika.


Jak działa robot koszący?

Roboty koszące to automatyczne urządzenia do koszenia trawy, działające samoczynnie, bez potrzeby ciągłego nadzoru ze strony człowieka. Roboty wyposażone są w nowoczesne silniki elektryczne zasilane pojemnymi akumulatorami litowo-jonowymi. Silnik napędza ostrza oraz koła lub gąsienice, na których porusza się robot. Przed rozpoczęciem pracy urządzenie należy zaprogramować, aby „poznało” obszar trawnika do skoszenia i ustalić różne parametry, np.: wysokość koszenia. Roboty koszące wyposażone są w czujniki, które rozpoznają przeszkody, takie jak drzewa, kwiaty, kamienie, ale także zwierzęta i ludzie. Po wykryciu przeszkody robot automatycznie dopasowuje swoją prędkość i kierunek, aby uniknąć kolizji.

Sprawdź również: