Odśnieżarki spalinowe to idealne urządzenia dla posiadaczy dużego terenu zewnętrznego. Mają większą moc niż ich elektryczne czy akumulatorowe odpowiedniki, co gwarantuje szybkie i sprawne usuwanie nawet grubej warstwy zmrożonego śniegu. Nie są także uzależnione od pojemności baterii czy długości kabla zasilającego. Wymagają jednak znacznie więcej czynności konserwacyjnych i regularnego serwisu. Wymianie podlegają wszystkie filtry oraz olej silnikowy. W otoelektro.pl oferujemy wysokiej jakości oleje do silników czterosuwowych chłodzonych powietrzem. Zapewniają prawidłową i niezawodną pracę maszyn spalinowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

-7%
olej sae 5w30 do odśnieżarek

STIGA Olej Do Odśnieżarek SAE 5W30 0,6l

42,00 
Wyprzedane
al-ko sae 5w30

AL-KO Olej Do Odśnieżarek SAE 5W30 0,6l

25,00 
AL-KO OLEJ SAE 5W30 0,6 l

AL-KO OLEJ SAE 5W30 0,6 l

29,00 

Olej do odśnieżarki – dlaczego się go stosuje?

Jesteś posiadaczem dużego obejścia i chcesz odpowiednio przygotować się do nadchodzącego sezonu zimowego? Wybierz wysokiej jakości sprzęt do odśnieżania z oferty naszego sklepu internetowego. Jeśli oczekujesz wysokiej mocy i wydajności, najlepszym rozwiązaniem są odśnieżarki spalinowe. Maszyny te zapewniają wysoką skuteczność i niezawodność podczas użytkowania. Z łatwością poradzą sobie nawet z wyjątkowo grubą warstwą ciężkiego śniegu zalegającego na podwórku, podjeździe czy chodniku. Odśnieżarki spalinowe zasilane są silnikami czterosuwowymi chłodzonymi powietrzem. Do ich prawidłowej i bezawaryjnej pracy niezbędny jest odpowiedni olej silnikowy. Jego zadaniem jest ochrona i smarowanie ruchomych podzespołów, zmniejszanie tarcia oraz wychwytywanie i rozpuszczanie wszelkich zanieczyszczeń. Zbyt niski poziom oleju silnikowego może bardzo szybko spowodować awarię urządzenia, przegrzanie i zużycie podzespołów.

Dlaczego należy regularnie wymieniać olej w odśnieżarce?

Olej silnikowy do odśnieżarki zużywa się w trakcie pracy urządzenia. Zbierają się w nim zanieczyszczenia i opiłki oraz niebezpieczne związki chemiczne. Olej z czasem traci swoje właściwości ochronne i antykorozyjne. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby regularnie wymieniać olej w odśnieżarce. Takie postępowanie zdecydowanie wydłuży żywotność maszyny, zapewni jej prawidłowe działanie oraz zmniejszy koszty eksploatacji. Co więcej, regularna wymiana oleju oraz wybór odpowiedniego jego rodzaju stanowią warunek zachowania gwarancji na urządzenie. Dlatego należy ściśle stosować się do wskazań producenta dotyczących rodzaju oleju oraz częstotliwości wymiany. W przypadku silników czterosuwowych chłodzonych powietrzem wybiera się oleje 5W30, które zapewniają skuteczną ochronę antykorozyjną i chronią przed powstawaniem nagarów.

Na co zwrócić uwagę podczas wymiany oleju?

Przed przystąpieniem do wymiany oleju należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi odśnieżarki. Powinny się w niej znajdować informacje dotyczące specyfikacji oleju, w tym lepkość zimowa i wysokotemperaturowa oraz częstotliwości wymiany. Ważna jest także ilość oleju, jaka powinna być wykorzystana w danym modelu odśnieżarki. W silnikach czterosuwowych odśnieżarek dostępnych w naszym sklepie wykorzystuje się olej 5W30, który dokładnie czyści i zabezpiecza elementy ruchome silnika oraz zmniejsza spalanie paliwa. Olej wlewa się do określonego zbiornika znajdującego się na obudowie odśnieżarki. W przeciwieństwie do silników 2-suwowych – nie wolno mieszać go z paliwem.

Jak często wymieniać olej w odśnieżarce?

Podstawowym obowiązkiem użytkownika odśnieżarki spalinowej jest regularne kontrolowanie poziomu oleju i uzupełnianie go w razie potrzeby. Ma to ogromny wpływ na żywotność i niezawodność maszyny. Olej należy wymieniać przynajmniej raz w roku – po zakończeniu sezonu zimowego lub tuż przed jego rozpoczęciem. Odśnieżarka, w której zastosowano nowy i świeży olej, pracuje zdecydowanie lepiej i jest mniej podatna na różnorodne usterki. W przypadku częstej i intensywnej eksploatacji olej trzeba wymieniać częściej, np. co 25-30 godzin pracy urządzenia. Niezwykle ważne jest, by przed zastosowaniem nowego oleju silnikowego do odśnieżarki dokładnie oczyścić zbiornik z pozostałości po starym płynie. Staranny serwis maszyny zapewni jej prawidłowe działanie na wiele lat. Zachęcamy do wyboru wysokiej jakości oleju silnikowego z oferty naszego sklepu.