Przygotowanie gleby pod uprawę roślin ozdobnych i warzyw to zadanie wymagające użycia odpowiedniego sprzętu. Na wyposażeniu każdego ogrodnika powinna znaleźć się wysokiej klasy glebogryzarka oraz kultywator ogrodowy. Takie maszyny znacznie lepiej poradzą sobie z twardą i przerośniętą korzeniami gleba niż tradycyjny szpadel. Jeśli chcesz kupić najwyższej jakości sprzęt do ogrodu wybierz sklep internetowy otoelektro. U nas znajdziesz maszyny od najlepszych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Na początek, sprawdź czym jest glebogryzarka i kultywator oraz dlaczego warto mieć je w swoim ogródku.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

-5%
AL-KO Glebogryzarka Spalinowa MH 1150 PREMIUM

AL-KO Glebogryzarka Spalinowa MH 1150 PREMIUM

2849,00 
Wyprzedane
glebogryzarka mh 350-9

AL-KO Glebogryzarka Spalinowa MH 350-9 LM

1599,00 
-5%
AL-KO Glebogryzarka Spalinowa MH 540

AL-KO Glebogryzarka Spalinowa MH 540

1899,00 
-5%
AL-KO Glebogryzarka Spalinowa MH 770

AL-KO Glebogryzarka Spalinowa MH 770

2374,00 
-5%
AL-KO Glebogryzarka Spalinowa SOLO 7505 VR

AL-KO Glebogryzarka Spalinowa SOLO 7505 VR

3324,00 
-16%
HUSQVARNA Kultywator TF 335

HUSQVARNA Kultywator TF 335

3390,00 
Husqvarna Kultywator TF 435P

HUSQVARNA Kultywator TF 435P

5990,00 
-12%
HUSQVARNA Kultywator TR 348

HUSQVARNA Kultywator TR 348

5990,00 
-14%
STIGA Glebogryzarka Spalinowa SRC 36 V

STIGA Glebogryzarka Spalinowa SRC 36 V

1269,00 
-11%
STIGA Glebogryzarka Spalinowa SRC 685 RG

STIGA Glebogryzarka Spalinowa SRC 685 RG

2499,00 

Glebogryzarka – jakie ma zastosowanie?

Planujesz założyć trawnik lub warzywniak w swoim przydomowych ogródku? W takim razie będziesz potrzebować wysokiej klasy glebogryzarki, która skutecznie i szybko przekopie zbitą glebę zastępując tradycyjne narzędzia ręczne, takie jak szpadel i widły. Glebogryzarka sprawnie usunie wszelkie zanieczyszczenia gleby, przesuszoną roślinność, korzenie i kamienie oraz rozbija twardą ziemię. Oprócz tego glebogryzarka świetnie napowietrza i spulchnia glebę, poprawiając jej jakość, a dzięki temu uzyskamy znacznie lepsze plony. Układ roboczy urządzenia składa się z ostrzy zamontowanych na obrotowym wale. Glebogryzarki mogą być ręczne, elektryczne i akumulatorowe, choć zdecydowanie najwyższą wydajność zapewnia glebogryzarka z napędem spalinowym.

Wydajna glebogryzarka z napędem spalinowym

Glebogryzarki spalinowe to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj tych niezwykle przydatnych maszyn ogrodniczych. Dzięki wysokiej mocy i wydajności bez trudu poradzą sobie z przygotowaniem pod uprawę nawet wyjątkowo zaniedbanej gleby. Wyróżniają się wysokim komfortem użytkowania i bezproblemową obsługą. W przeciwieństwie do modeli elektrycznych czy akumulatorowych glebogryzarki spalinowe oferują znacznie większe możliwości oraz nieograniczony zasięg. Brak kabla zasilającego sprawia, że bez problemu dotrzemy nawet w najdalsze części ogrodu oraz nie musimy uważać na plączący się pod nogami przewód. Jeśli chcesz mieć pewność, że glebogryzarka poradzi sobie z przekopaniem terenu działki czy ogrodu wybierz wydajny i niezawodny model spalinowy.

Wybierz glebogryzarkę znanych i cenionych marek

Z pomocą dostępnych w sklepie otoelektro.pl glebogryzarek bez trudu przygotujesz teren pod uprawę pięknych kwiatów czy smacznych warzyw. Posiadamy w ofercie różnorodne modele urządzeń, różniące się parametrami technicznymi. Glebogryzarki mają różną szerokość roboczą. Do pracy w małym, przydomowych ogródku w zupełności wystarczy urządzenie z szerokością roboczą wynoszącą około 35 centymetrów. W otoelektro.pl posiadamy także modele dedykowane posiadaczom dużych ogrodów i działek, np.: glebogryzarka STIGA SRC 685 RG wyposażona w wał roboczy o szerokości 85 centymetrów.

Co to jest kultywator ogrodowy i do czego służy?

Kultywator ogrodowy to kolejna maszyna, która znajduje zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie. Wydajny kultywator spalinowy bardzo efektywnie spulchnia, wzrusza i napowietrza glebę. Idealnie sprawdza się do rozprowadzania nawozów, kompostu i torfu. Podobnie jak glebogryzarka wyposażony jest w zębaty element roboczy. Jednak w przeciwieństwie do glebogryzarek, ostrza nie rozdrabniają twardych grudek ziemi, lecz zagłębiają się w glebę, poprawiając dopływ powietrza i składników odżywczych.

FAQ

Do czego służy glebogryzarka?

Glebogryzarka to urządzenie ogrodowe wyposażone w obrotowe ostrza. Służy do przygotowania terenu pod uprawę. Skutecznie odchwaszcza, spulchnia i napowietrza glebę zastępując tradycyjne narzędzia ręczne.