Podlewanie trawnika jest kluczowe dla utrzymania go w dobrej kondycji. Poza tym ważne jest regularne koszenie trawnika i usuwanie z niego chwastów. Warto również okresowo rozluźniać glebę, aby zapewnić trawie odpowiednią ilość składników odżywczych. W tym celu używa się specjalnych urządzeń, jakimi są wertykulatory. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu internetowego. W asortymencie otoelektro.pl przygotowaliśmy bogatą gamę modeli znanych producentów. U nas kupisz wertykulatory elektryczne AL-KO, HUSQVARNA i STIGA.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

-5%
wertykulator 38 e

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 38 E Comfort

569,00 
-4%Nowy
Wałek z nożami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

Wałek z nożami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

129,00 
-4%Nowy
Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 36 E

129,00 
-7%Nowy
Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 38 P

Wałek ze sprężynami do wertykulatora AL-KO COMBI 38 P

135,00 
-5%
wertykulator al-ko 36 e

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36 E Comfort

664,00 
-5%
AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36.8 E Comfort

AL-KO Wertykulator Elektryczny Combi 36.8 E Comfort

664,00 

Wertykulator – co to jest i jakie ma zastosowanie?

Wertykulatory to urządzenia wyposażone w specjalne ostrza, które wnikają głęboko w darń i usuwają przesuszoną trawę, mech oraz pozostałości roślin. Dzięki temu gleba staje się odświeżona i rozluźniona, co sprawia, że zdecydowanie więcej składników odżywczych może się przedostać do korzeni. Wertykulację należy przeprowadzać wczesną wiosną po okresie zimowym oraz wczesną jesienią przed pierwszymi przymrozkami. Wertykulatory sprawdzą się za każdym razem, gdy na powierzchni gleby pojawi się gruba warstwa filcu i chwasty oraz gdy zauważysz niepokojące objawy choroby roślin.

Czy warto wybrać wertykulator elektryczny AL-KO?

W ofercie sklepu otoelektro.pl znajdziesz wertykulatory spalinowe oraz nowoczesne i przyjazne środowisku wertykulatory elektryczne marki AL-KO. Tego typu urządzenia mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pracują bardzo cicho, dlatego świetnie sprawdzą się w przydomowym ogródku na trawnikach o powierzchni do 800 metrów kwadratowych. Wertykulatory elektryczne są także bardzo ekologiczne i bezpieczne w użytkowaniu. Ponadto wertykulatory elektryczne AL-KO są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Wyposażone są w mocne silniki oraz wiele przydatnych rozwiązań, np.: regulację głębokości roboczej czy składany uchwyt.

Aerator-wertykulator elektryczny AL-KO – funkcjonalne urządzenie 2w1

Oferowane w naszym sklepie aeratory-wertykulatory elektryczne AL-KO to bardzo funkcjonalne urządzenia wyposażone w dwa wałki robocze, które można wymienić bez użycia narzędzi. Specjalny, wizualny wskaźnik bezpieczeństwa pokazuje, czy osprzęt został prawidłowo zamontowany. Wałki wertykulujące wyposażone są w bardzo mocne i ostre stalowe noże, które bez trudu radzą sobie z grubą warstwą filcu i skutecznie usuwają chwasty i mech. W razie potrzeby można zamontować wałek napowietrzający, wyposażony w stalowe sprężynki, których zasięg jest regulowany. Dzięki temu można łatwo dostosować zasięg noży tak, by usuwały jedynie starą darń bez uszkadzania korzeni traw. Wertykulatory elektryczne AL-KO to bardzo przydatne urządzenia, które można wykorzystać do wertykulacji i aeracji trawnika.