Dostępne w naszym sklepie sekatory elektryczne zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach miłośników prac ogrodowych. Oferujemy najwyższej jakości urządzenia pochodzące od znanych i cenionych producentów. U nas znajdziesz sekatory takich marek jak STIGA czy AL-KO. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, dzięki temu posłużą w ogrodzie przez wiele lat. Wyposażone są w laserowo naostrzone ostrza, które z łatwością poradzą sobie z gałęziami czy żywopłotem. W otoelektro.pl mamy szeroką ofertę sekatorów i noży elektrycznych różniących się konstrukcją i mocą silnika. Wyróżniają się ergonomiczną konstrukcją, która w połączeniu z wysoką precyzją cięcia zapewnia doskonałe efekty. Są także lekkie i łatwe w manewrowaniu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

-22%
STIGA Sekator Elektryczny HT 105c

STIGA Sekator Elektryczny HT 105c

369,00 
-13%
STIGA Sekator Elektryczny HT 106c

STIGA Sekator Elektryczny HT 106c

565,00 
-5%
AL-KO Nożyce Elektryczne HT 440

AL-KO Nożyce Elektryczne HT 440

379,00 
-5%
AL-KO Nożyce do Żywopłotów HT 550 Safety

AL-KO Nożyce do Żywopłotów HT 550 Safety

379,00 

Elektryczny sekator do ogrodu – czy warto go kupić?

Zadbany i wypielęgnowany ogród to wizytówka każdej posesji. Przyciąga spojrzenia i wspaniale dekoruje zewnętrzny teren domu. Niezbędnymi elementami każdego ogrodu są krzewy i drzewka oraz żywopłot stanowiący naturalne ogrodzenie. Są one efektowną dekoracją podwórka, jednak aby zachowały swój estetyczny wygląd, muszą być regularnie przycinane. W tym celu niezastąpione są sekatory elektryczne, które pozwolą szybko uporać się z pracami związanymi ze skracaniem zbyt długich gałęzi. Dzięki temu nie tylko poprawiamy wygląd naszej posesji, ale także wpływamy bardzo korzystnie na kondycję i rozwój roślinności. Elektryczny sekator to bardzo poręczne i wszechstronne urządzenie przeznaczone do przydomowego ogródka. Można z niego korzystać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do gniazdka sieci elektrycznej. Z tego powodu nie zapewnia aż takiej mobilności jak sekatory spalinowe czy akumulatorowe, jednak do zastosowań domowych sprawdzi się idealnie.

Jakie są kryteria wyboru sekatora elektrycznego?

Przy wyborze sekatora elektrycznego bardzo ważnymi kryteriami są długość ostrza oraz moc silnika. Oba te parametry wpływają na wydajność i efektywność pracy. Im większa moc silnika, tym grubsze gałęzie może przeciąć dany model sekatora. Niektóre modele sekatorów elektrycznych wyposażono w przydatne funkcje. Wbudowana poziomica pozwala na precyzyjne cięcie pod odpowiednim kątem oraz umożliwia na idealnie równe przycięcie żywopłotu i nadawanie określonych kształtów. Obrotowa rękojeść umożliwia wygodne dostosowanie chwytu do preferencji użytkownika, co przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia dłoni podczas długotrwałej pracy. W niektórych modelach znajdziemy system tłumienia wibracji, który poprawia precyzję cięcia oraz zwiększa komfort operatora. Przy wyborze sekatora koniecznie należy zwracać uwagę na różnego rodzaju zabezpieczenia, takie jak osłona przewodu elektrycznego, która chroni kabel przed przypadkowym uszkodzeniem lub przecięciem. Takie udogodnienia znajdują się między innymi w wybranych modelach marki AL-KO.

Sekator elektryczny, spalinowy, a może akumulatorowy?

W przypadku małej lub średniej wielkości powierzchni warto zdecydować się na sekatory akumulatorowe lub elektryczne. Lekkie, poręczne i ciche pozwalają na sprawne przeprowadzenie prac w przydomowym ogródku bez zakłócania spokoju okolicznym mieszkańcom i pozostałym domownikom. Nie emitują spalin oraz nie wymagają skomplikowanych czynności konserwacyjnych. Umożliwiają precyzyjne przycinanie krzewów, niskich drzewek i żywopłotów. Z kolei modele spalinowe lub akumulatorowe będą lepsze, jeśli zależy Ci na jak największej mobilności i swobodzie.

Jakie sekatory elektryczne znajdziesz w naszym sklepie?

W otoelektro.pl posiadamy szeroką ofertę, w której znajdziesz elektryczne nożyce do żywopłotów oraz sekatory. Zapewniają one wysoką precyzję, wygodę i ergonomię nawet podczas długotrwałych prac ogrodniczych. Urządzenia te są trwałe, niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu. W naszym sklepie bez wychodzenia z domu kupisz markowe sekatory elektryczne takich marek jak STIGA czy AL-KO, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Wszystkie oferowane urządzenia znacznie usprawniają prace ogrodowe, sprawiając, że stają się łatwiejsze i mniej męczące niż w przypadku korzystania z narzędzi ręcznych.