Odkurzacz dmuchawa do liści to urządzenie, które pomoże w perfekcyjnym posprzątaniu obejścia i ogrodu. Doskonale zastępuje narzędzia ręczne i znacznie podnosi efektywność prac porządkowych. Przyśpieszają sprzątanie trawnika, ścieżek w ogrodzie, a także innych części posesji, które są narażone na zanieczyszczenia, szczególnie w okresie jesiennym. Dobra dmuchawa do liści do funkcjonalna maszyna, którą z powodzeniem można stosować przez cały rok. W naszej ofercie mamy różne rodzaje dmuchaw, w tym modele akumulatorowe i spalinowe. Posiadamy urządzenia idealne do zastosowań domowych oraz profesjonalnych.

Wyświetlanie 1–15 z 55 wyników

-5%
AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 1860

AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 1860

379,00 
-5%
AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 1860 Zestaw

AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 1860 Zestaw

664,00 
-3%
AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 2060

AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 2060

319,00 
-5%
AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 4060 ZESTAW

AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 4060

446,00 
-5%
AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 4060 ZESTAW

AL-KO Dmuchawa Akumulatorowa LB 4060 ZESTAW

1130,00 
-5%
AL-KO ODKURZACZ - DMUCHAWA LBV 4090

AL-KO ODKURZACZ – DMUCHAWA LBV 4090

1234,00 
AL-KO Siatka do osłony twarzy i głowy

AL-KO Siatka do osłony twarzy i głowy

30,00 
Bosch Świeca Zapłonowa WSR6F

Bosch Świeca Zapłonowa WSR6F

12,00 
-8%Nowy
HUSQVARNA Dmuchawa Akumulatorowa Aspire™ B8X-P4A

HUSQVARNA Dmuchawa Akumulatorowa Aspire™ B8X-P4A

919,00 
-24%
STIGA Akumulator E 420 2 Ah

STIGA Akumulator E 420 2 Ah

449,00 
-21%
STIGA Akumulator E 440 4 Ah

STIGA Akumulator E 440 4 Ah

699,00 
-11%
STIGA Akumulator E 450 5 Ah

STIGA Akumulator E 450 5 Ah

799,00 
-35%
STIGA Akumulator E 475 7.5 Ah

STIGA Akumulator E 475 7.5 Ah

899,00 
-22%
STIGA Dmuchawa Akumulatorowa BL 100e Zestaw

STIGA Dmuchawa Akumulatorowa BL 100e Zestaw

425,00 
-26%
STIGA Dmuchawa Akumulatorowa BL 300e Zestaw

STIGA Dmuchawa Akumulatorowa BL 300e Zestaw

675,00 

Zastosowanie dmuchaw do liści

Dmuchawy do liści, jak sama nazwa wskazuje to urządzenia, które służą do zdmuchiwania liści, trawy i innych drobnych odpadków organicznych z powierzchni trawników, ścieżek i innych obszarów zielonych. Ich głównym zadaniem jest skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z terenów, które ze względu na wielkość, mogą być trudne do posprzątania metodami tradycyjnymi.

Oczywiście, dmuchawy mają także inne zastosowania. Urządzenia te z powodzeniem można wykorzystać do odśnieżania. Z łatwością usuną warstwę świeżego śniegu z chodników, ławek, samochodów, tarasów, podjazdów i patio. Dzięki swojej mocy i skierowanemu strumieniowi powietrza, dmuchawy mogą efektywnie zdmuchiwać śnieg z tych obszarów, co przyspiesza proces odśnieżania i ułatwia utrzymanie czystości.

Dmuchawy do liści są również wykorzystywane w różnych branżach, takich jak ogrodnictwo, gospodarstwa komunalne, czy pielęgnacja miejskich terenów zielonych. Dzięki nim można szybko i efektywnie zanieczyszczenia organiczne, co pomaga w utrzymaniu czystości i estetyki na terenie ogrodu czy parku.

Rodzaje dmuchaw do liści ze względu na źródło zasilania

W otoelektro.pl znajdziesz bogatą gamę dmuchaw do liści. Oferujemy urządzenia zróżnicowane pod wieloma względami. Główną różnicą jest rodzaj zasilania. Dmuchawy akumulatorowe do liści polecane są przede wszystkim do zastosowań domowych. Idealnie sprawdzą się w przydomowym ogrodzie czy na działce. Bez trudu usuną zanieczyszczenia i śnieg z tarasu, balkonu czy podjazdu. W naszym sklepie posiadamy sprzęt znanych i cenionych marek, które swoje maszyny wyposażają w mocne silniki bezszczotkowe i pojemne akumulatory litowo-jonowe o długim czasie pracy. Dmuchawy akumulatorowe wyróżniają się cichą i bezemisyjną pracą.

Kolejną propozycją są dmuchawy spalinowe do liści. Te mocne i wydajne maszyny to doskonała propozycja dla osób, które mają do posprzątania teren o dużej powierzchni. Taki sprzęt wykorzystywany jest również przez profesjonalne firmy zajmujące się pielęgnacją przestrzeni publicznej. Są cięższe i głośniejsze niż modele akumulatorowe, jednak pod względem siły nie mają sobie równych. Najmocniejsze dmuchawy do liści z naszej oferty wydmuchują powietrze z siłą 100 m/s, co gwarantuje usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń z różnych szczelin i trudno dostępnych miejsc.

Na co zwrócić uwagę wybierając dmuchawę do liści?

Jednym z kluczowych parametrów jest moc silnika wyrażona w kilowatach (kW) lub woltach (V) w przypadku modeli akumulatorowych. Moc wpływa na wydajność dmuchawy. Im wyższa moc, tym większa siła wydmuchiwanego strumienia powietrza i lepsza zdolność do usuwania liści i innych odpadków organicznych. Kolejną kwestią jest pojemność akumulatora oraz czas pracy na jednym ładowaniu. Najlepsze dmuchawy akumulatorowe do liści z naszej oferty mogą pracować nawet przez 120 minut na akumulatorze 5,0 Ah.

Dmuchawa powinna być wygodna w użytkowaniu, szczególnie jeśli teren do posprzątania jest duży. Sprawdź, czy urządzenie posiada ergonomiczny uchwyt, który ułatwi manewrowanie. Waga dmuchawy również ma znaczenie, zwłaszcza jeśli zamierzasz ją nosić przez dłuższy czas. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie dmuchawa do liści plecakowa.

Jeśli potrzebujesz urządzenia maksymalnie funkcjonalnego, dobry rozwiązaniem może być dmuchawa do zbierania liści z funkcją odkurzacza. Jeśli potrzebujesz maszyny do trudniejszych zastosowań i dużych terenów, warto rozważyć odkurzacze do liści na kołach oraz profesjonalne dmuchawy spalinowe do liści STIGA lub AL-KO.

FAQ

Gdzie nie można używać dmuchaw do liści?

Zakaz używania wszystkich rodzajów dmuchaw do liści od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje na całym obszarze województwa mazowieckiego. Przepisy te obowiązują wszystkich mieszkańców, a także przedsiębiorców, spółdzielnie mieszkaniowe i urzędy zlokalizowane na terenie województwa.


Czy warto kupić dmuchawę do liści?

Dmuchawa do liści to bardzo przydatne urządzenie, które znajduje zastosowanie w każdym ogrodzie oraz wszędzie tam, gdzie narzędzia ręczne się nie sprawdzają. Dmuchawa znacznie ułatwia i przyspiesza posprzątanie terenu ogrodu, działki, podwórka, a nawet dużego parkingu.


Jak działa dmuchawa do liści?

Dmuchawa do liści to urządzenie wyposażone w silnik elektryczny lub spalinowy. Działa odwrotnie do odkurzacza, wydmuchując powietrze z dużą siłą przez wąską dyszę. Strumień powietrza skierowany w kierunku liści umożliwia usunięcie ich z danej powierzchni.