Kosiarka spalinowa do trawy to sprzęt niezbędny w każdym ogrodzie. Każda osoba posiadająca piękny, zadbany trawnik musi zainwestować w wysokiej jakości maszynę, która sprawi, że pielęgnacja ogrodu będzie efektywna i przyjemna. Należy pamiętać, że o kosiarkę zasilaną silnikiem spalinowym należy odpowiednio dbać. Podobnie jak w przypadku innych maszyn i urządzeń ogrodniczych, właściwa konserwacja i serwis mają ogromny wpływ na trwałość i niezawodność kosiarki. Jednym z podstawowych elementów każdej kosiarki, o który należy dbać ze szczególną uwagą, jest olej. Jego stan oraz poziom należy kontrolować przed każdym użyciem maszyny. Wysokiej jakości oleje znanych i cenionych marek, znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

-8%
HUSQVARNA Olej SAE 30

HUSQVARNA Olej SAE 30

31,27 
AL-KO Olej Silnikowy SAE 30 0,6l

AL-KO Olej Silnikowy SAE 30 0,6l

22,00 
Wyprzedane
al-ko olej sae 30 puszka

AL-KO Olej Silnikowy SAE 30 0,6l Puszka

25,00 
-5%
olej stiga sae 30

STIGA Olej Silnikowy SAE 30 0,6l

28,50 

Kosiarki spalinowe – wydajne maszyny ogrodowe

Kosiarki do trawy dostępne są w bardzo szerokiej gamie modeli. Producenci mają w swojej ofercie urządzenia elektryczne i akumulatorowe, które wyróżniają się bardzo cichą i przyjazną środowisku pracę. Doskonale sprawdzają się one na małych i średniej wielkości trawnikach. Dedykowane są posiadaczom małych, przydomowych ogrodów i działek rekreacyjnych.

W przypadku dużych obszarów do koszenia najlepsze są kosiarki spalinowe, które pod względem mobilności, funkcjonalności i wydajności nie mają sobie równych. W ofercie otoelektro.pl znajdziesz modele takich marek jak AL-KO, STIGA czy HUSQVARNA. Wszystkie wyróżniają się solidnością i niezawodnością. Wszystkie wymagają również wysokiej jakości oleju, który zapewni im bezawaryjną pracę.

Olej do kosiarki spalinowej – dlaczego jest tak ważny?

Olej silnikowy do kosiarki spalinowej jest niezbędny i wpływa na wiele aspektów pracy maszyny. Do podstawowych zadań oleju należy smarowanie elementów ruchomych silnika oraz odprowadzanie nadmiaru ciepła z pracujących podzespołów. Wysokiej jakości olej zmniejsza tarcie pomiędzy elementami mechanicznymi jednostki oraz zapobiega przegrzaniu.

Zachowanie odpowiedniego poziomu oleju oraz regularna wymiana wpływa na wydłużenie trwałości każdej kosiarki spalinowej. Zbyt mała ilość oleju grozi awarią, przegrzaniem lub zatarciem silnika. Oprócz właściwości smarujących i chłodzących każdy olej odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń oraz chroni silnik kosiarki spalinowej przed korozją.

Jaki olej do kosiarki spalinowej wybrać?

Jak widzisz, regularne kontrolowanie poziomu oleju oraz jego kondycji to bardzo ważna czynność eksploatacyjna, która wpływa na wydłużenie niezawodności kosiarki. Olej do kosiarki należy odpowiednio dobrać do danego modelu maszyny, zgodnie z zaleceniami producenta.

Sklep otoelektro.pl oferuje oleje do kosiarek czterosuwowych, wyróżniające się doskonałymi parametrami. Skutecznie chronią silnik kosiarki przed uszkodzeniem i korozją. Zapobiega tworzeniu się nagaru na świecach zapłonowych, tłokach i zaworach. Są również zdecydowanie mniej szkodliwe dla środowiska niż oleje do kosiarek dwusuwowych, które są stosowane jako dodatek do paliwa i spalają się razem z benzyną. W przypadku modeli czterosuwowych olej wlewa się do osobnego zbiornika.

Wybierając olej do kosiarki spalinowej z silnikiem czterosuwowym, należy zwrócić uwagę na jego lepkość oraz gęstość. Parametry te określają warunki, w jakich olej może pracować z maksymalną skutecznością. Przykładowo, olej SAE 30 (zalecany do silników czterosuwowych) zachowuje swoje właściwości w temperaturach dodatnich od 5 do 20 stopni Celsjusza.

Jak wymienić olej w kosiarce spalinowej?

Proces wymiany oleju w kosiarce czterosuwowej nie jest skomplikowanym zadaniem. Na początek należy zlokalizować zawór spustowy i podstawić pojemnik na zużyty olej. Jeśli kosiarka nie posiada zaworu, stary olej należy usunąć za pomocą specjalnej strzykawki po otwarciu korka zbiornika. Po opróżnieniu miski olejowej wlewamy odpowiednią ilość świeżego oleju.

Częstotliwość wymiany oleju zależy od intensywności użytkowania kosiarki, jednak ogólną zasadą jest to, że olej należy wymieniać co 25-50 godzin pracy lub raz w sezonie, jeśli urządzenie używane jest sporadycznie. Warto również zapoznać się z instrukcją obsługi, aby poznać dokładne wytyczne producenta.